Տեղի է ունեցել «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության նիստ
Փետրվարի 5-ին տեղի է ունեցել Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության նիստ: Քննարկվել են փետրվարի 6-ին մեկնարկող ԱԺ հերթական նստաշրջանի օրակարգային հարցեր: Կարեւորվել է կոռուպցիայի դեմ պայքարի արդյունավետության մեծացմանն ուղղված մեխանիզմների կատարելագործումը: Մտքեր են փոխանակվել այս ուղ...
Քննարկվել են քաղաքացիական հասարակության զարգացմանն ուղղված հարցեր
Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը մշտապես համագործակցում է դաշտում գործող ակտիվ հասարակական կազմակերպությունների հետ: Բազմաշերտ եւ բազմախնդիր ոլորտում շատ անելիքներ կան: Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարությունն ունի հասարակական կազմակերպություններին պատվիրակած բազմաթիվ ծրագ...
17 հարց` փետրվարի 6-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում
Հայաստանի Ազգային ժողովի խորհուրդը փետրվարի 5-ին գումարել է նիստ: Այն վարել է խորհրդարանի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը: Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման յոթերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ փետրվարի 6-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը: Խորհ...
ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը փետրվարի 5-ի արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է «Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիական դատավարության օրենսգրքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: Նախաձեռնությամբ առաջարկվող իրավակարգավորումները նպատակ ունեն թ...

Заседание фракции “Гражданский договор”
5 февраля состоялось заседание фракции НС “Гражданский договор”.Обсуждены повесточные вопросы созываемой 6 февраля очередной сессии.Подчеркнута важность совершенствования механизмов повышения эффективности противодействия коррупции.Состоялся обмен мнениями о необходимых мерах в этом направлении, в т...
Обсуждены вопросы развития гражданского общества
“Постоянная комиссия НС по труду и социальным вопросам сотрудничает с работающими в поле активными общественными организациями (ОО). Многое предстоит сделать в этой многоуровневой и проблемной области. Министерство труда и социальных вопросов имеет множество делегированных ОО программ, так как содей...
В проекте повестки дня созываемых 6 февраля очередных заседаний – 17 вопросов
5 февраля Совет НС созвал заседание, которое вел Председатель НС А.Симонян.Обсуждены и утверждены проекты дополнений в повестку дня седьмой сессии НС восьмого созыва, а также повестки дня созываемых 6 февраля очередных заседаний. Решением Совета также определены последовательность и сроки обсуждения...
5 февраля на внеочередном заседании Постоянная комиссия НС по государственно-правовым вопросам обсудила во втором чтении проект закона о внесении изменений и дополнений в Гражданский процессуальный кодекс РА.Предлагаемые инициативой положения призваны разгрузить суды, решить возникшие в правопримени...