Հանդիպում ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Տիգրան Թորոսյանի հետ
Հունիսի 12-ին Ազգային ժողովի փոխնախագահ Տիգրան Թորոսյանն ընդունեց ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի զեկուցող Եժի Յասկերնիային եւ հանձնաժողովի քարտուղար Դեւիդ Ցուպինային: Պարոն Թորոսյանը պատրաստակամություն հայտնեց պատասխանել բոլոր այն հարցերին, որոնք կարող էին ծնվել ԱԺ խումբ-խմբակցությունների եւ մշտական ...
12.06.2004
ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի անդամ Եժի Յասկերնիայի հանդիպումները Ազգային ժողովում
Հունիսի 12-ին ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի անդամ, Հայաստանի հարցով զեկուցող Եժի Յասկերնիայի գլխավորած պատվիրակությունը խորհրդարանում հանդիպեց ԵԽԽՎ-ում Հայաստանի խորհրդարանական պատվիրակության անդամների հետ:ԵԽԽՎ-ում Հայաստանի խորհրդարանական պատվիրակության ղեկավար,ԱԺ փոխնախագահ Տիգրան Թորոսյանը ողջուն...
Հունիսի 12-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի Հայաստանի հարցերով զեկուցող Եժի Յասկերնիային եւ հանձնաժողովի քարտուղար Դեւիդ Ցուպինային: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին Հայաստանի ներքաղաքական իրավիճակին վերաբերող հարցեր, նշվեց, որ Հայաստանը հնարավորն անում է ժա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի հայտարարությունը Ազգային ժողովի գործունեության տարեդարձի կապակցությամբ
ՀՀ Աժ երրորդ գումարման Ազգային ժողովի գործունեության տարելիցի կապակցությամբ ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որտեղ նշվում է.«Հունիսի 12-ին լրացավ ՀՀ ԱԺ երրորդ գումարման Ազգային ժողովիգործունեության մեկ տարին, որի ընթացքում գումարվել են երկու հերթական եւ երեք արտահերթ ...

Meeting with NA Vice Speaker Tigran Torosyan On June 12 National Assembly Vice Speaker Tigran Torosyan received Jerzy Jaskiernia, Rapporteur of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe Monitoring Committee, and David Chupina, the Committee Secretary. Mr. Torosyan pledged commitment to answering all the questions, which can ari...
12.06.2004
PACE Monitoring Committee Member Jerzy Jaskiernia’s Meetings in National Assembly On June 12 delegation headed by Jerzy Jaskiernia, Member of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe Monitoring Committee, Rapporteur on Armenia met members of the Armenian Parliamentary delegation to the PACE. Greeting the members of the PACE Monitoring delegation NA Vice Speaker Ti...
Meeting in Parliament On June 12 RA National Assembly Chairman Artur Baghdasaryan received Jerzy Jaskiernia, Rapporteur of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe Monitoring Committee and David Chupina, the Committee Secretary. The parties discussed issues related to internal political situation in Armen...
RA NA Speaker Artur Baghdasaryan’s Statement on the Occasion of the Anniversary the Activities of the National Assembly RA NA Speaker Artur Baghdasaryan made a statement on the occasion of the anniversary of the activities of the National Assembly of the RA NA third convocation. “On June 12 the National Assembly of third convocation marked one year of its activities of the National Assembly of RA NA third convo... |