ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Բուլղարիայի Հանրապետություն
Բուլղարիայի Հանրապետության Ժողովրդական Ժողովի նախագահ Օգնյան Գերջիկովի հրավերով հունիսի 29-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Սոֆիա: Բուլղարիայում նախատեսվում են հանդիպումներ նախագահ Գեորգի Պրվանովի, վարչապետ Սիմեոն Սաքս-Կոբուրգ-Գոտտայի, Ժողովրդական ժողովի ...
28.06.2004
Հաշվետվություն 2004 թ. առաջին հնգամսյակում եւ 2003 թ. երկրորդ կիսամյակում ստացված առաջարկությունների, դիմումների, բողոքների եւ ընդունելությունների մասին
ՀՀ Աժ-ում  քաղաքացիների   ընդունելությունների,  առաջարկությունների,   դիմումների,  բողոքների   քննարկման   աշխատանքների արդյունքում՝  Աժ նոր կազմի  հետընտրական շրջանում  կտրուկ ավելացել է  քաղաքացիների առաջարկությունների,...

Официальный визит Председателя НС РА Артура Багдасаряна в Республику Болгария
29 июня делегация, возглавляемая Председателем НС РА Артуром Багдасаряном, по приглашению Председателя Народного Собрания Республики Болгария Огняна Герджикова отбудет в Софию. В Болгарии намечаются встречи с Президентом Болгарии Георгием Првановым, Премьер-министром Симеоном Сакс-Кобург-Готским, Пр...
28.06.2004
Отчет о предложениях, заявлениях, жалобах и приеме граждан за первые пять месяцев 2004 г. и вторую половину 2003 г
В результате обсуждения работы по приему граждан, предложениям, заявлениям, жалобам в НС РА в послевыборный период нового состава НС резко возросло количество предложений, заявлений, жалоб, приемов граждан и беспрецедентен последовательный рост их числа. В Национальное Собрание обращались по вопроса...