Պատգամավորական բարեկամության հայկական վեհաժողովի շրջանակներում Երեւանում  գտնվող Էստոնիա-Հայաստան բարեկամության պատգամավորական խմբինախագահ Տոյվո Տոտսենը եւ խմբի անդամ Տիտ Տամսարը հունիսի 18-ին հանդիպեցին Հայաստան-Էստոնիա բարեկամության պատգամավորական խմբի նախագահ Վազգեն Խաչիկյանի եւ խմբի անդամ Վ...
18.06.2004
Երեւանում կայացավ Պատգամավորական բարեկամության հայկական առաջին վեհաժողովը
Հունիսի 18-ին Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճում ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի նախագահությամբ աշխատանքները սկսեցխորհրդարանի նախագահի նախաձեռնությամբ հիմնադրված Պատգամավորական բարեկամության հայկական վեհաժողովի անդրանիկ նիստը: Վեհաժողովին մասնակցում էին աշխարհի շուրջ 25 երկրների հայազգի եւ այդ երկրների...
ՀՀ ԱԺ նախագահի հանդիպումները վեհաժողովի պատվիրակների հետ
Հունիսի 18-ին պատգամավորական բարեկամության հայկական վեհաժողովի շրջանակներում ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը հանդիպումներ ունեցավ տարբեր երկրների պատվիրակությունների անդամների հետ:Բուլղարիայի պատվիրակությունը ներկայացնում էին հայ պատգամավորներ Ռուպեն Կիրկորյանը, Գադար Հաչիկյանը եւ Կրաստանկա Շակլիյ...
ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանին հանձնվեց ակադեմիկոսի վկայական
Գիտության բնագավառում ունեցած ներդումների համար Բնության եւ հասարակության մասին գիտությունների միջազգային ակադեմիայի նախագահությունը միաձայն որոշել է ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանին ընտրել հեղինակավոր այդ կազմակերպության անդամ: Հունիսի 18-ին Գիտությունների ազգային ակադեմիայում ԱԺ նախագահին հանձնվեց ...

On June 18 within the framework of the Armenian Parliamentary Friendship Assembly, Toivo Tootsen, the Chairman of the Estonia-Armenia Friendship Parliamentary group in Yerevan and Tiit Tammsaar, the member of the group met Vazgen Khachikyan, the Chairman of the group of the Armenian Friendship Parli...
18.06.2004
First Armenian Parliamentary Friendship Assembly held in Yerevan
On June 18 first session of the Armenian Parliamentary Friendship Assembly (APFA) established on the initiative of the RA National Assembly Speaker Artur Baghdasaryan at the NA Sitting Hall. Artur Baghdasaryan chaired the Assembly. National Assembly deputies, MPs of Armenian origin from...
The Meetings of the RA NA Speaker with the Deputies of the Assembly
On June 18 within the framework of the Armenian  Parliamentary FriendshipAssembly, the NA Speaker Artur Baghdasaryan had meetings with the delegation members of different countries.The Armenian MPs Rupen Krirkoryan, Gadar Hachikyan, Krastanka Shakliyan presented the Bulgarian delegation. They g...
The NA Speaker Artur Baghdasaryan was handed over a Certificate of Academician
The Presidency of the International Academy of Sciences on Nature and Society, unanimously decided to choose the NA Speaker Artur Baghdasaryan member of that authoritative organization for his contribution in the sphere of science. On June 18, in the National Academy of Sciences, the NA Speaker Artu...