Պատգամավորական բարեկամության հայկական վեհաժողովի շրջանակներում Երեւանում  գտնվող Էստոնիա-Հայաստան բարեկամության պատգամավորական խմբինախագահ Տոյվո Տոտսենը եւ խմբի անդամ Տիտ Տամսարը հունիսի 18-ին հանդիպեցին Հայաստան-Էստոնիա բարեկամության պատգամավորական խմբի նախագահ Վազգեն Խաչիկյանի եւ խմբի անդամ Վ...
18.06.2004
Երեւանում կայացավ Պատգամավորական բարեկամության հայկական առաջին վեհաժողովը
Հունիսի 18-ին Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճում ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի նախագահությամբ աշխատանքները սկսեցխորհրդարանի նախագահի նախաձեռնությամբ հիմնադրված Պատգամավորական բարեկամության հայկական վեհաժողովի անդրանիկ նիստը: Վեհաժողովին մասնակցում էին աշխարհի շուրջ 25 երկրների հայազգի եւ այդ երկրների...
ՀՀ ԱԺ նախագահի հանդիպումները վեհաժողովի պատվիրակների հետ
Հունիսի 18-ին պատգամավորական բարեկամության հայկական վեհաժողովի շրջանակներում ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը հանդիպումներ ունեցավ տարբեր երկրների պատվիրակությունների անդամների հետ:Բուլղարիայի պատվիրակությունը ներկայացնում էին հայ պատգամավորներ Ռուպեն Կիրկորյանը, Գադար Հաչիկյանը եւ Կրաստանկա Շակլիյ...
ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանին հանձնվեց ակադեմիկոսի վկայական
Գիտության բնագավառում ունեցած ներդումների համար Բնության եւ հասարակության մասին գիտությունների միջազգային ակադեմիայի նախագահությունը միաձայն որոշել է ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանին ընտրել հեղինակավոր այդ կազմակերպության անդամ: Հունիսի 18-ին Գիտությունների ազգային ակադեմիայում ԱԺ նախագահին հանձնվեց ...

Находящийся в Ереване в рамках Армянской Парламентской Ассамблеи дружбы председатель группы парламентской дружбы Эстония - Армения Тойво Тотсен и член группы Тиит Тамсаар 18 июня встретились с председателем парламентской группы дружбы Армения - Эстония Вазгеном Хачикяном и членом группы Владимиром Б...
18.06.2004
В Ереване состоялaсь первая Армянская Парламентская Ассамблея Дружбы
18 июня в зале заседаний Национального Собрания под председательством Председателя НС Артура Багдасаряна началась работа первого заседания Армянской Парламентской Ассамблеи Дружбы, основанной по инициативе Председателя парламента Армении. В Ассамблее принимали участие депутаты армянского происхожден...
Встречи Председателя НС РА с делегатами Ассамблеи
18 июня в рамках Армянской Парламентской Ассамблеи дружбы Председатель НС РА Артур Багдасарян имел встречи с членами делегаций различных стран.Делегацию Болгарии представляли депутаты-армяне Рупен Киркорян, Гадар Ачикян и Крастанка Шаклиян. Они приветствовали инициативу Национального Собрания по спл...
Председателю НС РА Артуру Багдасаряну вручено удостоверение академика
Президиум Международной академии наук о природе и обществе за вклад в области науки единодушно решил избрать Председателя НС Артура Багдасаряна членом этой авторитетной организации. 18 июня в Национальной Академии наук Председателю НС вручены диплом и удостоверение академика Международной академии н...