Հոկտեմբերի 2-ի` Ազգային ժողովի քառօրյա նիստն սկսվեց նստաշրջանի օրակարգում լրացում կատարելու մասին ԱԺ որոշման եւ հոկտեմբերի 2-5-ի նիստերի օրակարգի քննարկմամբ: ԱԺ պատգամավորները քվեարկությամբ մերժեցին «Հանրային ծառայությունները կարգավորող մարմնի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրինագիծը Ազ...
Հոկտեմբերի 2-ին տեղի ունեցավ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստ: Հանձնաժողովի նախագահ Ռաֆիկ Պետրոսյանը տեղեկացրեց, որ կառավարությունը, անհետաձգելի համարելով «Հասարակության եւ պետության կարիքների համար սեփականության օտարման մասին», «ՀՀ հողային օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու ...

2 октября четырехдневное заседание Национального Собрания  началось с обсуждения решения НС о внесении дополнения в повестку дня сессии и повестки дня заседаний 2-5 октября. Депутаты голосованием отклонили проект решения о включении в повестку дня восьмой сессии НС законопроекта “О внесении доп...
2 октября состоялось заседание Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам. Председатель Комиссии Рафик Петросян сообщил, что Правительство РА, сочтя обсуждение проектов ,,Об отчуждении собственности на общественные и государственные нужды”, ,,О внесении измененеий в Земельный кодекс ...