ԵԱՀԿ-ում ԱՄՆ դեսպանը Ազգային ժողովում
Հոկտեմբերի 19-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանն ընդունեց ԵԱՀԿ-ում ԱՄՆ դեսպան Ջուլի Ֆինլիի գլխավորած պատվիրակությանը:Առաջին անգամ լինելով Հայաստանում` տիկին Ֆինլին նշեց, որ գոհ է երկու օրում իր ունեցած հանդիպումներից, հասցրել է լինել մայրաքաղաքում ու նույնիսկ մայրաքաղաքից դուրս գալ, նաեւ հասկացել է, ...
ԵԱՀԿ-ն պատրաստ է աջակցել ԱԺ օրենսդրական գործունեությանը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանը հոկտեմբերի 19-ին ընդունեց ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Վլադիմիր Պրյախինին: Քննարկումների առանցքում Ընտրական օրենսգրքի եւ հեռուստատեսության ու ռադիոյի մասին օրենքի նախագծի փոփոխություններն էին: Պարոն Պրյախինի խնդրանքով` ԱԺ  նախագահը իրազեկեց եւ Ընտրակա...
Հոկտեմբերի 19-ին ԵԱՀԿ ԽՎ-ում հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար,ԱԺ փոխնախագահ Վահան Հովհաննիսյանը եւ պատվիրակության անդամ Սամվել Նիկոյանը հանդիպեցին ԵԱՀԿ-ում ԱՄՆ դեսպան տիկին Ջուլի Ֆինլիին:Տիկին Ֆինլին կարեւորեց Հայաստանում առաջիկա ընտրությունները ժողովրդավարական չափանիշներին համապատասխան անցկացնելը...

Посол США в ОБСЕ в Национальном Собрании
19 октября Председатель НС РА Тигран Торосян принял делегацию, возглавляемую послом США в ОБСЕ Джули Финли.Будучи в Армении впервые, г-жа Финли отметила, что довольна имевшимися у нее за два дня встречами, успела побывать в столице и даже вне столицы, также поняла, что армяне – хороший народ. По ее ...
ОБСЕ готова содействовать законодательной деятельности НС
19 октября Председатель НС РА Тигран Торосян принял руководителя Ереванского офиса ОБСЕ, посла Владимира Пряхина.В центре внимания дебатов – изменения Избирательного кодекса и проекта закона о телевидении и радио. По просьбе В.Пряхина Председатель НС информировал его о процессах, связанных с поправк...
19 октября руководитель армянской делегации в ПА ОБСЕ, Заместитель Председателя НС Ваан Ованнисян и член делегации Самвел Никоян встретились с послом США в ОБСЕ госпожой Джули Финли.Г-жа Финли подчеркнула важность проведения предстоящих выборов в Армении соответственно демократическим критериям, счи...