ԵԱՀԿ-ում ԱՄՆ դեսպանը Ազգային ժողովում
Հոկտեմբերի 19-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանն ընդունեց ԵԱՀԿ-ում ԱՄՆ դեսպան Ջուլի Ֆինլիի գլխավորած պատվիրակությանը:Առաջին անգամ լինելով Հայաստանում` տիկին Ֆինլին նշեց, որ գոհ է երկու օրում իր ունեցած հանդիպումներից, հասցրել է լինել մայրաքաղաքում ու նույնիսկ մայրաքաղաքից դուրս գալ, նաեւ հասկացել է, ...
ԵԱՀԿ-ն պատրաստ է աջակցել ԱԺ օրենսդրական գործունեությանը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանը հոկտեմբերի 19-ին ընդունեց ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Վլադիմիր Պրյախինին: Քննարկումների առանցքում Ընտրական օրենսգրքի եւ հեռուստատեսության ու ռադիոյի մասին օրենքի նախագծի փոփոխություններն էին: Պարոն Պրյախինի խնդրանքով` ԱԺ  նախագահը իրազեկեց եւ Ընտրակա...
Հոկտեմբերի 19-ին ԵԱՀԿ ԽՎ-ում հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար,ԱԺ փոխնախագահ Վահան Հովհաննիսյանը եւ պատվիրակության անդամ Սամվել Նիկոյանը հանդիպեցին ԵԱՀԿ-ում ԱՄՆ դեսպան տիկին Ջուլի Ֆինլիին:Տիկին Ֆինլին կարեւորեց Հայաստանում առաջիկա ընտրությունները ժողովրդավարական չափանիշներին համապատասխան անցկացնելը...

US Ambassador to OSCE at National Assembly
On October 19 Mr. T. Torosyan, President of the National Assembly of the Republic of Armenia, received the delegation headed by the US Ambassador to the OSCE Mrs. Julie Finley.Being in Armenia for the first time Mrs. Julie Finley noted that she is satisfied with the two-day meetings, had time to be ...
OSCE is Ready to Assist in Legislative Activity
On October 19 Mr.Tigran Torosyan, President of the National Assembly of the Republic of Armenia received Ambassador Mr. Vladimir Pryakhin, Head of the OSCE Office in Yerevan.The core of the discussions was the Electoral Code and draft amendments to the Law on Radio and Television. At the Mr. Pryakhi...
On October 19 Mr. Vahan Hovnannisyan, Head of the Armenian delegation to the OSCE Parliamentary Assembly, Vice President of the National Assembly and Mr. Samvel Nikoyan, member of the delegation, met Mrs. Julie Finley, United States Ambassador to the Organization for Security and Cooperation in Euro...