Հոկտեմբերի 4-ին եւ 5-ին Ստրասբուրգում ԵԽԽՎ լիագումար նիստի շրջանակներում ՀՀ Աժ նախագահ, ԵԽԽՎ-ում Աժ պատվիրակության ղեկավար Տիգրան Թորոսյանը մի քանի հանդիպումներ ունեցավ:Ձեւավորված ավանդույթի համաձայն՝ ԵԽԽՎ-ում  Սերբիայի պատվիրակության ղեկավար Միլոշ  Ալիգրուդիչի հետ հանդիպման ընթացքում քննա...
Ազգային ժողովի հոկտեմբերի 5-ի նիստում շարունակվեցին նախորդ օրն ընդհատված 2003 թվականի հոկտեմբերի 31-ին Նյու-Յորքում ստորագրված Կոռուպցիայի դեմ կոնվենցիայի քննարկումները: Կոնվենցիայի վերաբերյալ իրենց տեսակետները ներկայացրին Վիկտոր Դալլաքյանը, Թաթուլ Մանասերյանը, Արշակ Սադոյանը: «ՄԱԿ» խմբակցության տես...

Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) Autumn Session in Strasbourg
On October 4 and 5 in Strasbourg the President of the National Assembly of the Republic of Armenia, Head of the National Assembly Delegation to PACE Mr. T. Torosyan held several meetings within the framework of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) Session.According to the estab...
On October 5 debates, interrupted the previous day, on Convention against corruption, signed on October 31 2003 in New York, continued during the NA sitting. Mr. Viktor Dallakyan, Mr. Tatul Manaseryan, Mr. Arshak Sadoyan presented their view on the Convention. Presenting the view of the United Labou...