Հոկտեմբերի 4-ին եւ 5-ին Ստրասբուրգում ԵԽԽՎ լիագումար նիստի շրջանակներում ՀՀ Աժ նախագահ, ԵԽԽՎ-ում Աժ պատվիրակության ղեկավար Տիգրան Թորոսյանը մի քանի հանդիպումներ ունեցավ:Ձեւավորված ավանդույթի համաձայն՝ ԵԽԽՎ-ում  Սերբիայի պատվիրակության ղեկավար Միլոշ  Ալիգրուդիչի հետ հանդիպման ընթացքում քննա...
Ազգային ժողովի հոկտեմբերի 5-ի նիստում շարունակվեցին նախորդ օրն ընդհատված 2003 թվականի հոկտեմբերի 31-ին Նյու-Յորքում ստորագրված Կոռուպցիայի դեմ կոնվենցիայի քննարկումները: Կոնվենցիայի վերաբերյալ իրենց տեսակետները ներկայացրին Վիկտոր Դալլաքյանը, Թաթուլ Մանասերյանը, Արշակ Սադոյանը: «ՄԱԿ» խմբակցության տես...

4 и 5 октября в рамках пленарного заседания ПАСЕ в Страсбурге состоялось несколько встреч Председателя НС РА, руководителя делегации НС в ПАСЕ Тиграна Торосяна.Согласно установившейся традиции, в ходе встречи с руководителем делегации Сербии Милошем Алигрудичем обсуждались возможности сотрудничества...
5 октября на заседании Национального Собрания было продолжено прерванное днем раньше обсуждение Конвенции по борьбе с коррупцией, подписанной 31 октября 2003 года в Нью-Йорке. Свои точки зрения по конвенции представили депутаты Виктор Даллакян, Татул Манасерян, Аршак Садоян. Руководитель фракции ОТП...