ԱԺ պատգամավորները հանդիպեցին Արգենտինայի Ազգային կոնգրեսի Արգենտինա-Հայաստան բարեկամական խմբի անդամների հետ
Նոյեմբերի 26-ին Բուենես Այրեսում հայ խորհրդարանականները հանդիպեցին Արգենտինայի Ազգային կոնգրեսի Սենատի եւ Պատգամավորների պալատի Արգենտինա-Հայաստան բարեկամական խմբի անդամների հետ:
Հանդիպմանը քննարկվեցին երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր, այդ թվում միջխորհրդարանական համագործակցության խորացմանը, միջազգային կառույցներում փոխգործակցությանը, տարածաշրջանային խնդիրներին առնչվող հարցեր:
Կողմերը խոսեցին նաեւ հայ-արգենտինյան բարեկամության, Արգենտինայի հայկական համայնքի մասին, կարեւոր համարեցին մի շարք ոլորտներում համագործակցության զարգացումը, քանզի, ըստ խորհրդարանականների, տնտեսության, գիտության, կրթության, մշակույթի եւ այլ ոլորտներում համագործակցության մեծ հնարավորություններ կան երկու պետությունների համար:
Արգենտինացի խորհրդարանականները, ողջունելով հայ գործընկերներին, նշեցին, որ հայերը եւ արգենտինացիները միշտ ունեցել են ջերմ բարեկամական հարաբերություններ, եւ նման հանդիպումները կխթանեն համագործակցությունն առավել ամրապնդելու եւ զարգացնելու:
ԱԺ պատգամավորները իրենց գործընկերներին հրավիրեցին Հայաստան եւ Արցախ:
Նոյեմբերի 26-ին Բուենոս Այրեսում ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը պաշտոնական այցի շրջանակներում հանդիպեց Արգենտինայի Կոնգրեսի Պատգամավորների պալատի նախագահ Խուլիան Դոմինգեսի հետ: Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար` ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը վստահություն հայտնեց, որ երկու երկրների բա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը Ազգային կոնգրեսում հանդիպեց Արգենտինայի Հանրապետության փոխնախագահ, Սենատի նախագահ Ամադո Բուդուի հետ
Նոյեմբերի 26-ին պաշտոնական այցով Արգենտինայի Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը Ազգային կոնգրեսում հանդիպեց Արգենտինայի Հանրապետության փոխնախագահ, Սենատի նախագահ Ամադո Բուդուի հետ: ԱԺ նախագահը շնորհակալություն հայտնեց պաշտոնական հրավերի ու ջերմ ընդունելության համար եւ նշեց, որ...
Նոյեմբերի 26-ին ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովը Կորյուն Նահապետյանի նախագահությամբ քննարկեց եւ դրական եզրակացություն տվեց երկրորդ ընթերցման ներկայացված «Քաղաքացիական հատուկ ծառայության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օր...

Депутаты НС встретились с членами группы дружбы Аргентина – Армения Национального Конгресса Аргентины
26 ноября в Буэнос-Айресе армянские парламентарии встретились с членами группы дружбы Аргентина – Армения Сената и Палаты депутатов Национального Конгресса Аргентины.
На встрече обсуждался ряд вопросов, представляющий двусторонний интерес: углубление межпарламентского сотрудничества, взаимодействие в международных структурах, региональные проблемы.
Стороны коснулись армяно-аргентинской дружбы, жизни местной армянской общины, развития сотрудничества в экономической, научной, образовательной, культурной и других сферах.
Аргентинские парламентарии в свою очередь отметили, что между армянами и аргентинцами всегда были теплые дружественные отношения и подобные встречи способствуют еще большему укреплению и развитию сотрудничества.
Депутаты НС пригласили своих коллег посетить РА и Арцах.
26 ноября Председатель НС РА О.Абраамян в рамках официального визита встретился с председателем Палаты депутатов Национального Конгресса Аргентины Хулианом Домингесом.Поблагодарив за теплый прием, Председатель НС О.Абраамян выразил уверенность, что  сотрудничество, основанное на дружественных с...
Председатель НС РА О.Абраамян в Национальном Конгрессе встретился с вице-президентом, председателем Сената Аргентинской Республики А.Буду
26 ноября находящийся с официальным визитом в Аргентине Председатель НС РА О.Абраамян в Национальном Конгрессе встретился с вице-президентом, председателем Сената Аргентинской Республики Амадо Буду.Председатель НС, поблагодарив за официальное приглашение и теплый прием, отметил, что Армени...
26 ноября состоялись заседания постоянных комиссий НС – по обороне, национальной безопасности и внутренним делам, по внешним сношениям и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам - соответственно под председательством К.Нагапетяна, А.Закаряна и Г.Минасяна.В соответствующих вышеуказанных комиссиях ...