ԱԺ պատգամավորները հանդիպեցին Արգենտինայի Ազգային կոնգրեսի Արգենտինա-Հայաստան բարեկամական խմբի անդամների հետ
Նոյեմբերի 26-ին Բուենես Այրեսում հայ խորհրդարանականները հանդիպեցին Արգենտինայի Ազգային կոնգրեսի Սենատի եւ Պատգամավորների պալատի Արգենտինա-Հայաստան բարեկամական խմբի անդամների հետ:
Հանդիպմանը քննարկվեցին երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր, այդ թվում միջխորհրդարանական համագործակցության խորացմանը, միջազգային կառույցներում փոխգործակցությանը, տարածաշրջանային խնդիրներին առնչվող հարցեր:
Կողմերը խոսեցին նաեւ հայ-արգենտինյան բարեկամության, Արգենտինայի հայկական համայնքի մասին, կարեւոր համարեցին մի շարք ոլորտներում համագործակցության զարգացումը, քանզի, ըստ խորհրդարանականների, տնտեսության, գիտության, կրթության, մշակույթի եւ այլ ոլորտներում համագործակցության մեծ հնարավորություններ կան երկու պետությունների համար:
Արգենտինացի խորհրդարանականները, ողջունելով հայ գործընկերներին, նշեցին, որ հայերը եւ արգենտինացիները միշտ ունեցել են ջերմ բարեկամական հարաբերություններ, եւ նման հանդիպումները կխթանեն համագործակցությունն առավել ամրապնդելու եւ զարգացնելու:
ԱԺ պատգամավորները իրենց գործընկերներին հրավիրեցին Հայաստան եւ Արցախ:
Նոյեմբերի 26-ին Բուենոս Այրեսում ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը պաշտոնական այցի շրջանակներում հանդիպեց Արգենտինայի Կոնգրեսի Պատգամավորների պալատի նախագահ Խուլիան Դոմինգեսի հետ: Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար` ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը վստահություն հայտնեց, որ երկու երկրների բա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը Ազգային կոնգրեսում հանդիպեց Արգենտինայի Հանրապետության փոխնախագահ, Սենատի նախագահ Ամադո Բուդուի հետ
Նոյեմբերի 26-ին պաշտոնական այցով Արգենտինայի Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը Ազգային կոնգրեսում հանդիպեց Արգենտինայի Հանրապետության փոխնախագահ, Սենատի նախագահ Ամադո Բուդուի հետ: ԱԺ նախագահը շնորհակալություն հայտնեց պաշտոնական հրավերի ու ջերմ ընդունելության համար եւ նշեց, որ...
Նոյեմբերի 26-ին ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովը Կորյուն Նահապետյանի նախագահությամբ քննարկեց եւ դրական եզրակացություն տվեց երկրորդ ընթերցման ներկայացված «Քաղաքացիական հատուկ ծառայության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օր...

NA Deputies Meet with the Members of the Argentina-Armenia Friendship Group of the National Congress of Argentina
On November 26 in Buenos Aires the Armenian parliamentarians met with the members of the Argentina-Armenia Friendship Group of the Senate and the Chamber of Deputies of the National Congress of Argentina.
In the course of the meeting they discussed a number of issues of bilateral interest, including the deepening of inter-parliamentary cooperation, the partnership in the international structures and issues regarding the regional problems.
The sides also talked about the Armenian-Argentinean friendship, the Armenian community of Argentina, deemed important the development of cooperation in a number of spheres, as, according to the parliamentarians, there are big opportunities of cooperation in the spheres of economy, science, education, culture and other spheres for the two states.
Welcoming their Armenian counterparts the Argentinean parliamentarians noted that the Armenians and the Argentineans had always warm friendly relations, and such meetings would boost to more strengthen and develop the cooperation.
The NA deputies invited their counterparts to Armenia and Artsakh.
On November 26 in Buenos Aires within the framework of the official visit the NA President Hovik Abrahamyan met with the President of the Chamber of Deputies of the National Congress of Argentina Julian Dominguez. Thanking for the warm reception the NA President Hovik Abrahamyan expressed confidence...
RA NA President Hovik Abrahamyan Meets with the Vice President, the President of the Senate of the Republic of Argentina Amado Boudou in the National Congress
On November 26 the NA President Hovik Abrahamyan being on an official visit in the Republic of Argentina met with the Vice President, the President of the Senate of Argentina Amado Boudou in the National Congress. The NA President thanked for the official invitation and warm reception and noted that...
On November 26 the NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs moderated by Koryun Nahapetyan debated and endorsed the bill “On Amending the RA Law on Civil Special Service” submitted for the second reading.The Committee also debated the bill “On Amending the RA Law on t...