Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ԱԺ պատգամավորների նախաձեռնությամբ, նոյեմբերի 15-ին հրավիրվեց Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: Ժամը 12.00-ին համապատասխան թվով պատգամավորներ չգրանցվեցին. գրանցվել էր 45 պատգամավոր: «ԱԺ կանոնակարգ» ՀՀ օրենքի 44-րդ հոդվածի 5-րդ կետի համաձայն, պատգամավորների գրանցումը շարունակվեց 3 ժամ, որի ընթացքում եւս անհրաժեշտ թվով պատգամավորներ չգրանցվեցին: Ժամը 15.00-ի դրությամբ գրանցվել էր 50 պատգամավոր:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը  նիստը հայտարարեց չկայացած` քվորում չապահովվելու պատճառով:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Իտալիայի դեսպանին
Նոյեմբերի 15-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Իտալիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Բրունո Սկապինիին` դեսպանական առաքելության ավարտի կապակցությամբ: Ազգային ժողովի նախագահը շնորհակալություն հայտնեց դեսպանին արդյունավետ համագործակցության եւ հայ-իտալա...
Հանդիպում Հայաստան-Ճապոնիա բարեկամական խմբում
Նոյեմբերի 15-ին Հայաստան-Ճապոնիա բարեկամական խմբի անդամները հանդիպեցին ՀՀ-ում Ճապոնիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Տիկահիտո Հարադայի հետ: Ողջունելով հյուրերին՝ Հայաստան-Ճապոնիա բարեկամական խմբի ղեկավար Սամվել Ֆարմանյանը հույս հայտնեց, որ երկու երկրների միջխորհրդարանական կապերը կակտիվանան եւ կզարգանան...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոն զբաղեցնելու համար մրցույթ անցկացնելու մասին ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄԸ` Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմի փորձաքննության վարչության իրավախորհրդատվական բաժնի առաջատար մասնագետ (ծածկագիր` 1-3.2-14) ...

NA Extraordinary is Not Held
On November 15 an extraordinary sitting of the National Assembly was convened by the initiator’s established agenda under Article 70 of the Constitution of the Republic of Armenia on the NA deputies’ initiative. At 12:00 corresponding number of deputies were not registered: 45 deputies were registered. In accordance with the paragraph 5 of Article 44 of the RA law NA Rules of Procedure, the deputies’ registration continued for 3 hours, during which necessary number of deputies was not registered. By 15:00, 50 deputies were registered.
The RA NA President Hovik Abrahamyan announced the sitting not held because of not providing quorum.
15.11.2013
RA NA President Hovik Abrahamyan Receives the Ambassador of Italy
On November 15 the RA NA President Hovik Abrahamyan received the Ambassador of the Republic of Italy to the Republic of Armenia Bruno Scapini on the occasion of the completion of his diplomatic mission.The President of the National Assembly thanked the Ambassador for the contribution to the eff...
Meeting in the Armenia-Japan Friendship Group
On November 15 the members of the Armenia-Japan Friendship Group met with the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of Japan to the Republic of Armenia Tikahito Harada. Welcoming the Ambassador’s visit to the parliament, the Head of the Armenia-Japan Friendship Group Samvel Farmanyan has expr...