Նոյեմբերի 11-ին «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներում Ազգային ժողովը հյուրընկալել էր Վանաձորի մի շարք դպրոցների, Եվրոպական քոլեջի,  Պետական մանկավարժական ինստիտուտի հենակետային վարժարանի եւ «Էվրիկա» քոլեջի սաներին: ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը, ողջունելով երեխաներին խորհրդարանում, ներկայացրեց խորհրդարանի կառուցվածքը, հիմնական գործառույթները: Պարոն Դավթյանը երեխաներին պատմեց ԱԺ մշտական հանձանաժողովների աշխատանքի, գործառույթների, պատգամավորների գործուն եության մասին եւ պատասխանեց աշակերտներին հետաքրքրող հարցերին:
11.11.2013
Ազգային ժողովը քննարկեց ՀՀ վերահսկիչ պալատի նախագահի նշանակման հարցը
Նոյեմբերի 11-ին Ազգային ժողովն սկսեց հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքը: ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը տեղական ինքնակառավարման մարմինների օրվա կապակցությամբ շնորհավորեց ոլորտի ներկայացուցիչներին, այնուհետեւ ներկայացրեց նստաշրջանի եւ քառօրյա նիստերի օրակարգերի նախագծերը, որոնք հաստատվեցին ԱԺ պատգամավո...
Նոյեմբերի 11-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Դավիթ Հարությունյանի նախագահությամբ տեղի ունեցած նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկեց ՀՀ կառավարության ներկայացրած «ՀՀ վարչական դատավարության օրենսգրքի» լրամշակված տարբերակը: Հիմնական զեկուցող, ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Գրի...

11 ноября в рамках “Открытого урока” парламент посетили питомцы ряда ванадзорских школ,  Европейского колледжа, базового училища Ванадзорского госпединститута. Председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Давтян, приветствовав гостей, представил им структуру парламента, его основные функции, работу постоянных комиссий НС. Г-н Давтян ответил на волнующие учащихся вопросы.
11.11.2013
НС обсудило вопрос назначения председателя Контрольной палаты РА
11 ноября  Национальное Собрание РА начало работу очередных четырехдневных заседаний. Председатель НС О.Абраамян поздравил с Днем органов местного самоуправления представителей сферы, затем представил проекты повесток дня сессии и четырехдневных заседаний, которые были утверждены голосованием д...
11 ноября на заседании Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам под председательством Д.Арутюняна во втором чтении был обсужден доработанный вариант представленного правительством республики Кодекса административного судопроизводства РА.Основной докладчик заместитель министра юстиц...