Նոյեմբերի 11-ին «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներում Ազգային ժողովը հյուրընկալել էր Վանաձորի մի շարք դպրոցների, Եվրոպական քոլեջի,  Պետական մանկավարժական ինստիտուտի հենակետային վարժարանի եւ «Էվրիկա» քոլեջի սաներին: ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը, ողջունելով երեխաներին խորհրդարանում, ներկայացրեց խորհրդարանի կառուցվածքը, հիմնական գործառույթները: Պարոն Դավթյանը երեխաներին պատմեց ԱԺ մշտական հանձանաժողովների աշխատանքի, գործառույթների, պատգամավորների գործուն եության մասին եւ պատասխանեց աշակերտներին հետաքրքրող հարցերին:
11.11.2013
Ազգային ժողովը քննարկեց ՀՀ վերահսկիչ պալատի նախագահի նշանակման հարցը
Նոյեմբերի 11-ին Ազգային ժողովն սկսեց հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքը: ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը տեղական ինքնակառավարման մարմինների օրվա կապակցությամբ շնորհավորեց ոլորտի ներկայացուցիչներին, այնուհետեւ ներկայացրեց նստաշրջանի եւ քառօրյա նիստերի օրակարգերի նախագծերը, որոնք հաստատվեցին ԱԺ պատգամավո...
Նոյեմբերի 11-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Դավիթ Հարությունյանի նախագահությամբ տեղի ունեցած նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկեց ՀՀ կառավարության ներկայացրած «ՀՀ վարչական դատավարության օրենսգրքի» լրամշակված տարբերակը: Հիմնական զեկուցող, ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Գրի...

On November 11 within the framework of the “Open Lesson” programme the National Assembly hosted the pupils of a number of schools, the European College, the Supporting College of the State Pedagogical Institute of Vanadzor. Welcoming the children in the parliament the Chairman of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport Artak Davtyan introduced the structure and the main functions of the parliament. Mr Davtyan told the children about the work, functions of the NA Standing Committee, the deputies’ activity and answered the questions concerning the pupils.
11.11.2013
National Assembly Debates the Issue of Appointing the Chairman of the RA Control Chamber
On November 11 the National Assembly began the work of the next four-day sittings. On the occasion of the day of the Local Self-Government bodies the NA President Hovik Abrahamyan congratulated the representatives of the sphere, and then he introduced the draft laws of the agendas of the session and...
At November 11 sitting the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Davit Harutyunyan debated in the second reading the edited version of the “RA Administrative Judicial Code” submitted by the RA Government.The key reporter, the RA Deputy Minister of Justice Grigor Muradyan s...