Տեղի ունեցավ ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 225 եւ 300 հոդվածներում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին համապատասխան օրենքի նախագծի մշակման նպատակով ստեղծված աշխատանքային խմբի անդրանիկ նիստը
Փետրվարի 5-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Դավիթ Հարությունյանի նախագահությամբ տեղի ունեցավ ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 225 եւ 300 հոդվածներում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին համապատասխան օրենքի նախագծի մշակման նպատակով ստեղծված աշխատանքային խմբի անդրանիկ նիստը:
Աշխատանքային խմբի ղեկավար Դավիթ Հարությունյանը խմբի անդամներին տեղեկացրեց, որ Քրեական օրենսգրքի համապատասխան հոդվածներում նախատեսվող փոփոխությունների նպատակը երկուսն է` իրավական որոշակիության սկզբունքի արտացոլումը վերոնշյալ հոդվածներում եւ դրանց  համապատասխանեցումը եվրոպական չափանիշերին:  Պարոն Հարությունյանը մատնանշեց հոդվածներում առկա թերությունները: Նա տեղեկացրեց,  որ փոփոխությունների նախագիծը նախատեսված է ներկայացնել փետրվարի 19-ին, ուստի առաջարկեց սեղմ ժամկետում որոշակիացնել առաջարկները եւ ներկայացնել   աշխատանքային խմբի քննարկմանը:
Աշխատանքային խմբի անդամներ Դավիթ Հարությունյանը, Արծվիկ Մինասյանը, Հրայր Թովմասյանը  ներկայացրին համապատասխան  հոդվածներում նախատեսվող փոփոխությունների վերաբերյալ իրենց մոտեցումները:

Состоялось первое заседание рабочей группы, созданной для разработки соответствующего проекта закона о внесении изменений и дополнений в статьи 225 и 300 УК РА
5 февраля во главе с председателем Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам Д.Арутюняном состоялось первое заседание рабочей группы, созданной для разработки соответствующего проекта закона о внесении изменений и дополнений в статьи 225 и 300 Уголовного кодекса РА.
Руководитель рабочей группы Д.Арутюнян подчеркнул, что цель намечаемых в соответствующих статьях УК изменений – отражение принципа правовой  определенности в указанных статьях и гармонизация их  с европейскими стандартами. Он указал на существующие в статьях упущения. Г-н Арутюнян также сообщил, что проект изменений намечено представить 19 февраля и предложил в сжатые сроки конкретизировать предложения и представить их к обсуждению в рабочей группе.
Члены рабочей группы Д.Арутюнян, А.Минасян, Г.Товмасян представили свои подходы к намечаемым в соответствующих статьях поправкам.