Խորհրդարանում հյուրընկալվել է Հայաստանում Ճապոնիայի դեսպանը
Ազգային ժողովի Հայաստան-Ճապոնիա բարեկամական խմբի անդամներն ապրիլի 1-ին հանդիպել են ՀՀ-ում Ճապոնիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Աոկի Յուտակայի հետ: Ողջունելով նորանշանակ դեսպանին խորհրդարանում` Հայաստան-Ճապոնիա բարեկամական խմբի ղեկավար Բաբկեն Թունյանը շնորհավորել է Աոկի Յուտակային պատասխանատու պաշտոնո...
Մենք հերթական անգամ մեր ավանդույթները չենք խախտում եւ նշում ենք Հանամիի տոնն Ազգային ժողովի  այգում: Առիթից օգտվելով՝ ուզում եմ շնորհավորել Ձեզ, պարոն դեսպան,  այս պատասխանատու պաշտոնը զբաղեցնելու կապակցությամբ եւ հաջողություններ մաղթել այս կարեւոր գործում. ողջունելով ներկաներին՝ ասել է ԱԺ...
Նախատեսվող փոփոխությունների նպատակն է ԵԱՏՄ անդամ պետությունների հարկային մարմինների միջեւ էլեկտրոնային տեղեկատվության փոխանակման հետ կապված իրավահարաբերությունների կատարելագործումը եւ անուղղակի հարկերի մուտքերի նկատմամբ վերահսկողության արդյունավետության բարձրացումը: Տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտ...

Ambassador of Japan to Armenia hosted in Parliament
On April 1, the members of Armenia-Japan Friendship Group of the National Assembly met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Japan to the Republic of Armenia Aoki Yutaka.Welcoming the newly appointed Ambassador in Parliament, the Head of Armenia-Japan Friendship Group Babken Tunya...
We again do not break our traditions and we celebrate the Hanami Festival in the National Assembly Park. Taking the advantage, I would like to congratulate you, Mr Ambassador, on holding this responsible position and to wish you successes in this important job: The Head of Armenia-Japan Friendship G...
The purpose of the designing amendments is the rise of control efficiency towards the improvement of the legal relations connected with the exchange of information in electronic form between tax bodies of state members of the Eurasian Economic Union on payments of indirect taxes. At April 1 sitting ...