Խորհրդարանում հյուրընկալվել է Հայաստանում Ճապոնիայի դեսպանը
Ազգային ժողովի Հայաստան-Ճապոնիա բարեկամական խմբի անդամներն ապրիլի 1-ին հանդիպել են ՀՀ-ում Ճապոնիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Աոկի Յուտակայի հետ: Ողջունելով նորանշանակ դեսպանին խորհրդարանում` Հայաստան-Ճապոնիա բարեկամական խմբի ղեկավար Բաբկեն Թունյանը շնորհավորել է Աոկի Յուտակային պատասխանատու պաշտոնո...
Մենք հերթական անգամ մեր ավանդույթները չենք խախտում եւ նշում ենք Հանամիի տոնն Ազգային ժողովի  այգում: Առիթից օգտվելով՝ ուզում եմ շնորհավորել Ձեզ, պարոն դեսպան,  այս պատասխանատու պաշտոնը զբաղեցնելու կապակցությամբ եւ հաջողություններ մաղթել այս կարեւոր գործում. ողջունելով ներկաներին՝ ասել է ԱԺ...
Նախատեսվող փոփոխությունների նպատակն է ԵԱՏՄ անդամ պետությունների հարկային մարմինների միջեւ էլեկտրոնային տեղեկատվության փոխանակման հետ կապված իրավահարաբերությունների կատարելագործումը եւ անուղղակի հարկերի մուտքերի նկատմամբ վերահսկողության արդյունավետության բարձրացումը: Տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտ...

Посол Японии в Армении – в парламенте
1 апреля члены группы дружбы НС Армения-Япония встретились с Чрезвычайным и Полномочным послом Японии в РА Аоки Ютакой.Приветствуя новоназначенного посла в парламенте, руководитель группы дружбы Армения-Япония Б.Тунян поздравил Аоки Ютаку с назначением на ответственную должность.Депутат поблагодарил...
“В очередной раз мы не нарушаем наших традиций и отмечаем праздник Ханами в парке НС. Пользуясь случаем, хотел бы поздравить Вас, господин посол, с ответственной должностью и пожелать успехов в этом важном деле.  Данное мероприятие – хорошая возможность на минутку отвлечься от политических, соц...
Цель намечаемых изменений – совершенствование правоотношений между налоговыми органами государств-членов ЕАЭС, связанных с обменом электронной информацией, а также повышение эффективности контроля за косвенными налоговыми поступлениями. 1 апреля на заседании Постоянной комиссии НС по вопросам регион...