Առաջարկվում է օգոստոսի 3-ը նշել որպես 2014 թ. Սինջարի եզդիների ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օր Պատգամավորների նախաձեռնությամբ ապրիլի 16-ին հրավիրված արտահերթ նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Ռուստամ Բաքոյանի հեղինակած ««Հայաստանի Հանրապետության տոների եւ հիշատակի օրերի մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: ԱԺ որոշմա...
Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովը գումարել է արտահերթ նիստ Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովն ապրիլի 16-ին գումարել է արտահերթ նիստ: Երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Ռուստամ Բաքոյանի հեղինակած ««Հայաստանի Հանրապետության տոների եւ հիշատակի օրերի մասին» օրենքում լրացում կա...
Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստ. ուղիղ հեռարձակում Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակումը: ...
Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով Լիտվայի Հանրապետությունում է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով ապրիլի 16-19-ը մեկնել է Լիտվայի Հանրապետություն: Այցի շրջանակում նախատեսվում են երկկողմ հանդիպումներ Լիտվայի Հանրապետության նախագահ Գիտանաս Նաուսեդայի, ԼՀ վարչապետ Ինգրիդա Շիմոնիտեյի, ԼՀ Սեյմի նախագահ Վիկտորիա Չմիլի... |

It is proposed to mark August 3 as a Memorial Day of Sinjar Yazidis Genocide Victims in 2014 At April 16 extraordinary sitting convened on the deputies’ initiative the draft law on Making addendum to the law on Holidays and Memorial Days of the Republic of Armenia authored by the deputy of the NA Civil Contract Faction Rustam Bakoyan was debated in the first reading. It will be debated in t...
Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs convenes an extraordinary sitting On April 16, the Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs convened an extraordinary sitting.The draft law on Making Addendum to the law on Holidays and Memorial Days of the Republic of Armenia authored by the deputy of the NA Civil Contract Faction Rustam Bakoyan was debat...
Delegation led by Alen Simonyan is in Republic of Lithuania on an official visit On April 16-19 the delegation led by the President of the RA National Assembly left for the Republic of Lithuania on an official visit.Within the framework of the visit bilateral meetings are scheduled with the President of the Republic of Lithuania Gitanas Nausėda, the Prime Minister of the Re... |