Խորհրդարանը քննարկում է Կառավարության ծրագրի 2023 թ. կատարման մասին զեկույցը
Ապրիլի 10-ին խորհրդարանը քննարկել է Հայաստանի Հանրապետության կառավարության ծրագրի (2021-2026 թթ.) 2023 թվականի կատարման ընթացքի եւ արդյունքների մասին զեկույցը: Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը ներկայացրել է  2023 թվականի սեպտեմբերին Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցներին ցուցաբերվա...
10.04.2024
Տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները հանդիպել են ՀՀ-ում Չինաստանի դեսպանին
Չինաստանը Հայաստանի կարեւոր գործընկերներից է: Երկու երկրների ջերմ հարաբերությունները վերընթաց զարգանում են եւ բազմակողմանի բնույթ կրում: Այս մասին ասել է Տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Վաղարշակ Հակոբյանը մեր երկրում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապե...
Պետք է կենտրոնանանք իրական Հայաստանի շահերի սպասարկման գործի վրա. ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյան
Ազգային ժողովն ապրիլի 10-ի նիստում քննարկել է ՀՀ կառավարության ծրագրի (2021-2026 թթ.) 2023 թվականի կատարման ընթացքի եւ արդյունքների մասին զեկույցը: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հիմնական ելույթում նախ խոսել է պատմական եւ իրական հայաստանների վերաբերյալ մեր հանրության ընկալումների ու դրա վտանգների վերաբ...

Парламент обсуждает доклад об исполнении программы Правительства в 2023 г.
10 апреля парламент обсудил доклад о ходе и итогах исполнения в 2023 г. программы Правительства (2021-2026).Вице-премьер Т.Хачатрян представил программы поддержки наших соотечественников, вынужденно перемещенных из Нагорного Карабаха в сентябре 2023 года, и осуществленные в отчетном году капитальные...
10.04.2024
Члены Постоянной комиссии по вопросам региональной и евразийской интеграции встретились с послом Китая в РА
“Китай является одним из важных партнеров Армении. Историческая дружба и теплые отношения между двумя странами развиваются по восходящей и имеют многогранный характер”, - отметил заместитель председателя Постоянной комиссии по вопросам региональной и евразийской интеграции В.Акопян на встрече с Чрез...
Премьер-министр РА Н.Пашинян: “Должны сосредоточиться на служении интересам реальной Армении”
10 апреля на заседании НС обсужден доклад о ходе и итогах исполнения в 2023 г. программы Правительства РА (2021-2026 гг.).Премьер-министр РА Н.Пашинян в своей речи впервые коснулся восприятий нашего общества об исторической и реальной Армении и ее опасностях. “Правительство и я лично пришли к у...