Խորհրդարանը քննարկում է Կառավարության ծրագրի 2023 թ. կատարման մասին զեկույցը
Ապրիլի 10-ին խորհրդարանը քննարկել է Հայաստանի Հանրապետության կառավարության ծրագրի (2021-2026 թթ.) 2023 թվականի կատարման ընթացքի եւ արդյունքների մասին զեկույցը: Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը ներկայացրել է  2023 թվականի սեպտեմբերին Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցներին ցուցաբերվա...
10.04.2024
Տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները հանդիպել են ՀՀ-ում Չինաստանի դեսպանին
Չինաստանը Հայաստանի կարեւոր գործընկերներից է: Երկու երկրների ջերմ հարաբերությունները վերընթաց զարգանում են եւ բազմակողմանի բնույթ կրում: Այս մասին ասել է Տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Վաղարշակ Հակոբյանը մեր երկրում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապե...
Պետք է կենտրոնանանք իրական Հայաստանի շահերի սպասարկման գործի վրա. ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյան
Ազգային ժողովն ապրիլի 10-ի նիստում քննարկել է ՀՀ կառավարության ծրագրի (2021-2026 թթ.) 2023 թվականի կատարման ընթացքի եւ արդյունքների մասին զեկույցը: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հիմնական ելույթում նախ խոսել է պատմական եւ իրական հայաստանների վերաբերյալ մեր հանրության ընկալումների ու դրա վտանգների վերաբ...

Parliament debates report on implementation of Government programme for 2023
On April 10, the Parliament debated the report on the implementation process and the results of the Government programme of the Republic of Armenia (2021-2026) for 2023.The Deputy Prime Minister Tigran Khachatryan presented the support programmes for our compatriots forcibly displaced from Nagorno-K...
10.04.2024
Members of Standing Committee on Regional and Eurasian Integration Meet with Ambassador of China to RA
China is one of the important partners of Armenia. The warm relations of the two countries are on rise and are of multi-sided character. The Deputy Chair of the Standing Committee on Regional and Eurasian Integration Vagharshak Hakobyan said that during the meeting with the Ambassador Extraordinary ...
RA Prime Minister Nikol Pashinyan: We should concentrate on serving the interests of real Armenia
At April 10 sitting, the National Assembly debated the report on the procedure of the implementation of the RA Government programme (2021-2026) for 2023 and its results.In his main speech the RA Prime Minister Nikol Pashinyan first spoke about the perceptions and of our society on historical Armenia...