ԵՄ-Հայաստան գործընկերության նոր օրակարգի շուրջ աշխատանք սկսելու պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել՝ սահմանելով առավել հավակնոտ առաջնահերթություններ. Արման Եղոյան
«Հայաստանի եվրաինտեգրման նոր հեռանկարները եւ մարտահրավերները» թեմայով խորհրդարանական լսումներ էր հրավիրել ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովը: Հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը բացման խոսքում մանրամասն անդրադարձել է ՀՀ եւ ԵՄ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման գործընթացին, հա...
Քննարկվել են բենզինի եւ հեղուկ գազի վաճառքով զբաղվող ընկերությունների խնդիրները
ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ապրիլի 4-ին կազմակերպած աշխատանքային քննարկման օրակարգում բենզինի եւ հեղուկ գազի վաճառքով զբաղվող ընկերությունների խնդիրներն էին: Քննարկմանը մասնակցում էին վառելիքի  վաճառքով զբաղվող ընկերությունների, ոլորտի հետ առնչվող պետական մարմինների ներկայացուցիչ...
Հայաստանը գնում է ժողովրդավարության ճանապարհով: Մենք հստակ ճանապարհ ենք ընտրել, եւ մեր ընտրած ճանապարհի, մեր քաղաքական գործունեության գնահատականը տալիս են միջազգային կառույցների ներկայացուցիչները: Նրանց գնահատականներն ի գիտություն են գործող իշխանության համար: Այս մասին ասել է ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքնե...
«Հայաստանի եվրաինտեգրման նոր հեռանկարները եւ մարտահրավերները» թեմայով խորհրդարանական լսումների ուղիղ հեռարձակումը: Լսումները նախաձեռնել է ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովը: Հայերեն տարբերակը՝ այստեղ: Անգլերեն տարբերակը՝ այստեղ: ...

А.Егоян: “Достигнута договоренность о начале работы вокруг новой повестки партнерства ЕС-Армения с более амбициозными приоритетами”
Постоянная комиссия НС по вопросам европейской интеграции созвала парламентские слушания на тему "Новые перспективы и вызовы евроинтеграции Армении".В своем вступительном слове председатель комиссии А.Егоян подробно обратился к процессу установления дипломатических отношений между РА и ЕС, регулирую...
Обсуждены проблемы компаний по реализации бензина и сжиженного газа
4 апреля в повестке дня рабочего обсуждения Постоянной комиссией НС по экономическим вопросам были проблемы компаний, реализующих бензин и сжиженный газ. В дебатах приняли участие представители топливно-сбытовых компаний и государственных органов, имеющих отношение к сфере.По словам заместителя пред...
Р.Бакоян: “Армения идет по пути демократии”
“Армения идет по пути демократии. Мы выбрали четкий путь, и оценку выбранному нами пути, нашей политической деятельности дают представители международных структур. Их оценки приняты к сведению действующей властью”, - отметил заместитель председателя Постоянной комиссии НС по защите прав человека и о...