ԵՄ-Հայաստան գործընկերության նոր օրակարգի շուրջ աշխատանք սկսելու պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել՝ սահմանելով առավել հավակնոտ առաջնահերթություններ. Արման Եղոյան
«Հայաստանի եվրաինտեգրման նոր հեռանկարները եւ մարտահրավերները» թեմայով խորհրդարանական լսումներ էր հրավիրել ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովը: Հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը բացման խոսքում մանրամասն անդրադարձել է ՀՀ եւ ԵՄ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման գործընթացին, հա...
Քննարկվել են բենզինի եւ հեղուկ գազի վաճառքով զբաղվող ընկերությունների խնդիրները
ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ապրիլի 4-ին կազմակերպած աշխատանքային քննարկման օրակարգում բենզինի եւ հեղուկ գազի վաճառքով զբաղվող ընկերությունների խնդիրներն էին: Քննարկմանը մասնակցում էին վառելիքի  վաճառքով զբաղվող ընկերությունների, ոլորտի հետ առնչվող պետական մարմինների ներկայացուցիչ...
Հայաստանը գնում է ժողովրդավարության ճանապարհով: Մենք հստակ ճանապարհ ենք ընտրել, եւ մեր ընտրած ճանապարհի, մեր քաղաքական գործունեության գնահատականը տալիս են միջազգային կառույցների ներկայացուցիչները: Նրանց գնահատականներն ի գիտություն են գործող իշխանության համար: Այս մասին ասել է ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքնե...
«Հայաստանի եվրաինտեգրման նոր հեռանկարները եւ մարտահրավերները» թեմայով խորհրդարանական լսումների ուղիղ հեռարձակումը: Լսումները նախաձեռնել է ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովը: Հայերեն տարբերակը՝ այստեղ: Անգլերեն տարբերակը՝ այստեղ: ...

Arman Yeghoyan: An agreement was reached on beginning work on EU-Armenia Partnership new agenda, setting more ambitious priorities
The NA Standing Committee on European Integration convened parliamentary hearings on “New Perspectives and Challenges of the European Integration of Armenia.” In his opening speech Arman Yeghoyan touched upon in detail the process of the establishment of the RA and EU diplomatic relations and the le...
Problems of companies selling petrol and liquefied gas discussed
On the agenda of the work discussion organized by the NA Standing Committee on Economic Affairs on April 4 were the problems of the companies selling petrol and liquefied gas. The representatives of fuel selling companies and state bodies regarding the sector took part in the discussion. According t...
Armenia goes through path to democracy. We have chosen a clear path, and the representatives of the international organizations give assessment to our chosen path, our political activity. Their assessments are awareness for the current government. The Deputy Chair of the RA NA Standing Committee on ...