Սեպտեմբերի  26-ին ԱԺ փոխնախագահ Հրայր Կարապետյանի  նախագահությամբ տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որի ժամանակ քննարկվեցին չորրորդ գումարման ԱԺ չորրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման  եւ    սեպտեմբերի  29-30-ի  եւ հոկտեմբերի 1-2-ի  -ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագծերը:
Չորրորդ գումարման ԱԺ չորրորդ նստաշրջանի օրակարգի լրացումներ բաժնում   ընդգրկվել է 1 հարց: ԱԺ առաջիկա նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել են 33  հարց, միջազգային 11 պայմանագիր:
Չորրորդ  գումարման ԱԺ չորրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը եւ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի  նախագիծը կհաստատվեն սեպտեմբերի  29-ի ԱԺ նիստում:
Սեպտեմբերի 26-ին տեղի ունեցավ 2008թ. մարտի 1-2-ին Երեւան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների եւ դրանց պատճառների ուսումնասիրության ԱԺ ժամանակավոր հանձնաժողովի նիստը` հանձնաժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանի նախագահությամբ: Նիստում քննարկվեցին ընդդիմության տրամադրած տեսաերիզի որոշ դրվագներ: Հան...
Քննարկվեցին բազմաբնակարան շենքերում ջրամատակարարման խնդիրները
Սեպտեմբերի 26-ին ԱԺ գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովը քննարկում էր կազմակերպել բազմաբնակարան շենքերում եւ համատիրություններում ջրամատակարարման ծառայությունների տրամադրման հարցի վերաբերյալ: Ինչպես տեղեկացրեց հանձնաժողովի նախագահ Խաչիկ Հարությունյանը, 2007 թ. հունվարին ստեղ...
ԵԽ տեղական եւ տարածքային իշխանությունների կոնգրեսի պատվիրակությունը Ազգային ժողովում
Սեպտեմբերի 26-ին ԱԺ փոխնախագահ Հրայր Կարապետյանը ընդունեց Եվրոպայի խորհրդի տեղական եւ տարածքային իշխանությունների կոնգրեսի պատվիրակությանը` Ռոն Ալպի համայնքային խորհրդի անդամ  Վերոնիկ Մորեյրայի  (Ֆրանսիա) գլխավորությամբ: Պատվիրակության կազմում են Ջո Քոնվեյը`  Թրամորի քաղաքային խորհրդի...
Սեպտեմբերի 26-ին տեղի ունեցան Աժ մշտական հանձնաժողովների նիստերը:ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նիստում,  Արմեն Ռուստամյանի  նախագահությամբ, «2007 թ. դեկտեմբերին 26-ին ստորագրված` ՀՀ կառավարության եւ Միավորված ազգերի կազմակերպության միջեւ «ՏՀՏ եւ զարգացման գլոբալ ալյանս...
ԱԺ նախագահի պարտականությունները կկատարի ԱԺ փոխնախագահ Հրայր Կարապետյանը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Տիգրան Թորոսյանը «ԱԺ կանոնակարգ» ՀՀ օրենքի 20-րդ հոդվածի համաձայն` Աժ նախագահի պաշտոնից հրաժարականի դիմումը ԱԺ արտահերթ նիստում սեպտեմբերի 19-ին ներկայացնելուց հինգ օր անց` սեպտեմբերի 26-ին, երկրորդ դիմումն է  ներկայացրել է ԱԺ փոխնախագահ Հրայր Կարապետյանին, որով նրա հր...

On September 26 the working consultation presided over by the Vice Speaker of the National Assembly Mr. Hrayr Karapetyan was held. During the consultation the agenda of the fourth session of the National Assembly of the fourth convocation and of September 29-30 and October 1-2 four-day sittings of the National Assembly were debated.
1 issue was included in the addenda section of the draft agenda of the fourth session of the National Assembly of the fourth convocation. 33 issues and 11 international treaties were included in the draft agenda of the forthcoming four-day sittings of the National Assembly.
The draft decision on making addenda of the fourth session of the National Assembly of the fourth convocation and the draft agenda of the forthcoming four-day sittings of the National Assembly will be approved at September 29 NA sitting.
On September 26 the sitting of the Ad-Hoc Inquiry Committee into the Events Occurred on 1-2 March 2008 in Yerevan and Their Reasons was held presided over Mr Samvel Nikoyan.At the sitting some episodes of the videocassette provided by opposition were discussed. The head of the investigation group Mr...
Obligations of the Speaker of the National Assembly to Perform Vice Speaker of the National Assembly Hrayr Karapetyan
According to the Article 20 of the RA law Rules of Procedure, the Speaker of the National Assembly Mr Tigran Torosyan, after submitting his resignation from the post of the Speaker of the National Assembly on September 19 at the NA extraordinary session, after five days, on September 26 submitted hi...