Խորհրդարանը փետրվարի 9-ին  երկրորդ  ընթերցմամբ քննարկել է ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Սիսակ Գաբրիելյանի հեղինակած  ««Կրթության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:
Նախատեսվում է, որ տարրական հանրակրթական ծրագիր իրականացնող ուսումնական հաստատությունների առաջինից չորրորդ դասարանների սովորողներին պետությունը պետական բյուջեի միջոցների հաշվին անվճար պետք է ապահովի տարրական ընդհանուր կրթական ծրագրով նախատեսված դասագրքերով:
Հեղինակը տեղեկացրել է, որ 2022 թվականի սեպտեմբերին առաջինից չորրորդ դասարանների  սովորողներն արդեն կստանան  անվճար դասագրքերը:

On February 9, the parliament debated in the second reading the draft law on Amending the law on Education authored the deputy of the NA Civil Contract Faction Sisak Gabrielyan.
It is designed that the state should provide the learners from the first to the fourth classes of the educational institutions implementing elementary general educational programme with the textbooks of the elementary general educational programme at the expense of the state budget means for free .
The author informed that in September 2022 the learners from the first to the fourth classes would already receive textbooks for free.