Խորհրդարանը հունիսի 30-ին հրավիրած արտահերթ նստաշրջանի ընթացքում քննարկեց Հայաստանի Հանրապետության հաշվեքննիչ պալատի 2020 թվականի գործունեության վերաբերյալ տարեկան հաղորդումը:
Հաղորդումն ամբողջությամբ` այստեղ:
ՀՀ հաշվեքննիչ պալատի նախագահ Լեւոն Յոլյանի ներկայացմամբ` հաղորդումը համառոտ արտացոլում է պալատի 2020-ի տարեկան ծրագրի շրջանակներում իրականացրած գործունեության հիմնական ընթացքը եւ արդյունքները:
Հաշվեքննիչ պալատը 2020 թվականին իրականացրել է 78 հաշվեքննություն` ներառելով աշխատանքի եւ սոցիալական ապահովության, ջրային ոլորտի, ոստիկանության, բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության, բնապահպանության, արտակարգ իրավիճակների, մշակույթի, ճանապարհաշինության, համայնքային ոլորտները: Տարեկան հաղորդման մեջ ներկայացված բոլոր հաշվեքննությունների ընթացիկ եզրակացությունները կազմվել են` հիմք ընդունելով հաշվեքննության ընթացքում հաշվեքննողների կողմից կազմված արդյունքների վերաբերյալ արձանագրությունները: Կազմվել է հաշվեքննության 35 արձանագրություն:

During June 30 extraordinary session, the Parliament debated the annual report on the activity of the Audit Chamber of the Republic of Armenia for 2020.
According to the Chairman of the RA Audit Chamber Levon Yolyan, the report briefly reflects the main process and results of the activity carried out within the frameworks of the annual programme of the Chamber for 2020.
The Audit Chamber conducted 78 audits in 2020, including the spheres: labour and social security, water, police, high-tech industry, environment, emergency situations, culture, road construction and community. The current conclusions of all audits presented in the annual report were made, taking as a basis the protocols on the results drawn up by the auditors during the audit. 35 audit protocols were drawn up.