Խորհրդարանը հունիսի 30-ին հրավիրած արտահերթ նստաշրջանի ընթացքում քննարկեց Հայաստանի Հանրապետության հաշվեքննիչ պալատի 2020 թվականի գործունեության վերաբերյալ տարեկան հաղորդումը:
Հաղորդումն ամբողջությամբ` այստեղ:
ՀՀ հաշվեքննիչ պալատի նախագահ Լեւոն Յոլյանի ներկայացմամբ` հաղորդումը համառոտ արտացոլում է պալատի 2020-ի տարեկան ծրագրի շրջանակներում իրականացրած գործունեության հիմնական ընթացքը եւ արդյունքները:
Հաշվեքննիչ պալատը 2020 թվականին իրականացրել է 78 հաշվեքննություն` ներառելով աշխատանքի եւ սոցիալական ապահովության, ջրային ոլորտի, ոստիկանության, բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության, բնապահպանության, արտակարգ իրավիճակների, մշակույթի, ճանապարհաշինության, համայնքային ոլորտները: Տարեկան հաղորդման մեջ ներկայացված բոլոր հաշվեքննությունների ընթացիկ եզրակացությունները կազմվել են` հիմք ընդունելով հաշվեքննության ընթացքում հաշվեքննողների կողմից կազմված արդյունքների վերաբերյալ արձանագրությունները: Կազմվել է հաշվեքննության 35 արձանագրություն:

30 июня в ходе созванной внеочередной сессии парламент обсудил ежегодное сообщение о деятельности Аудиторской палаты РА в 2020 г.
По словам председателя Аудиторской палаты Л.Йоляна, программа кратко отражает основной процесс и результаты деятельности, проводимой в рамках ежегодной программы ведомства на 2020 г.
В 2020 г. Аудиторская палата провела 78 аудиторских проверок, в том числе в сфере труда и социального обеспечения, водоснабжения, полиции, высокотехнологичной промышленности, окружающей среды, чрезвычайных ситуаций, культуры, дорожного строительства и общин. Представленные в годовом сообщении текущие заключения по всем аудитам составлены на основе записей результатов, собранных аудиторами во время аудита. Составлено 35 аудиторских протоколов.