ՀՀ Ազգային ժողովը նոյեմբերի 12-ին շարունակել է արտահերթ նիստի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ նիստում քննարկված օրենքների նախագծերը: Պատգամավորները շարունակել են քննարկել «ՀՀ վարչատարածքային բաժանման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», «Տեղական ինքնակառավարմ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն՝ ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ 2015 թվականի նոյեմբերի 10-ին գումարված ՀՀ ԱԺ արտահերթ նիստի ավարտից անմիջապես հետ կգումարվի ՀՀ ԱԺ արտահերթ նիստ՝ նախա...

12 ноября Национальное Собрание РА продолжило работу внеочередного заседания, голосованием приняв проекты законов, обсуждавшиеся в предыдущий день.Депутаты НС обсудили пакет законопроектов о внесении изменений и дополнений в законы РА “Об административно-территориальном делении РА”, “О местном ...
По решению Председателя НС Г.Саакяна, согласно ст.70 Конституции РА, по инициативе Правительства РА, сразу же по завершении созванного 10 ноября 2015 г. внеочередного заседания НС будет созвано внеочередное заседание НС РА – по повестке дня инициатора.   ...