ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ նոյեմբերի 23-ին գումարվել է ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած կարգով: Պատգամավորները քվեարկությամբ հաստատել են 2015 թվականի նոյեմբերի 23-ին հրավիրված արտահերթ նիս...
Խորհրդարանական լսումների ընթացքում քննարկվել են նախազորակոչային պատրաստության եւ զորակոչի կազմակերպման հարցերը
Նոյեմբերի 23-ին Ազգային ժողովում տեղի են ունեցել խորհրդարանական լսումներ, որը նախաձեռնել էր ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովը: Քննարկումների առանցքում «Հայաստանի Հանրապետությունում նախազորակոչային պատրաստության եւ զորակոչի կազմակերպման խնդիրները» թեման էր...

По  решению Председателя НС Г.Саакяна, согласно ст.70 Конституции РА, по инициативе Правительства РА 23 ноября созвано внеочередное заседание НС – по повестке дня инициатора.  Депутаты голосованием утвердили проект решения об особом порядке проведения созванного 23 ноября 2015 г., в 11:00 ...
23.11.2015
В ходе парламентских слушаний обсуждены вопросы допризывной подготовки и организации воинского призыва
23 ноября в НС состоялись парламентские слушания, инициированные Постоянной комиссией НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам. В центре внимания обсуждения – тема “Вопросы допризывной подготовки и  организации воинского призыва в РА”. В слушаниях участвовали депутаты НС, пре...