Նոյեմբերի 27-ին տեղի է ունեցել ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հանձնաժողովին կից գործող Երիտասարդական խորհրդարանի լիագումար նիստը, որին ներկա է եղել նաեւ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Կարինե Պողոսյանը:Օրակարգը հաստատելուց հետո երիտասարդ պատգամավորները քվեարկությամբ ընդունել են Կարեն...
ԱԺ պատգամավոր Մնացական Մնացականյանը պարգեւատրվել է «Ակադեմիական արմավենի» շքանշանով
Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանությունում նոյեմբերի 26-ին ԱԺ պատգամավոր Մնացական Մնացականյանին ֆրանսիական մշակույթի տարածման գործում եւ ազգային կրթության ոլորտում ունեցած նշանակալի ավանդի համար Ֆրանսիայի վարչապետի հրամանագրով շնորհվել է «Ակադեմիական արմավենի» շքանշանի ասպետի կոչում: Միջոցառմանը ներկա ե...
«Թուրքիան 100 տարում չի փոխվել». Էդուարդ Շարմազանովը հանդիպել է Սերգեյ Նարիշկինի հետ
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը նոյեմբերի 26-ին Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի լիագումար նիստի շրջանակում հանդիպել է Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Սերգեյ Նարիշկինի հետ: Էդուարդ Շարմազանովը մտահոգություն է հայտնել Թուր...
Նոյեմբերի 27-ին` ժամը 12:00-ին, ԱԺ նիստերի դահլիճում տեղի կունենա Երիտասարդական խորհրդարանի հերթական լիագումար նիստը: ...

On November 27 the Plenary Sitting of the Youth Parliament (YP) adjunct to the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport took place. The RA NA deputy Karine Poghosyan also attended it.After approving the agenda the young deputies passed by voting the draft laws “On A...
NA Deputy Mnatsakan Mnatsakanyan is Awarded Order of Academic Palms
On November 26 in the French Embassy to Armenia the NA deputy Mnatsakan Mnatsakanyan was awarded Chvalier of Ordre des Palmes académiques/Knight of Order of Academic Palms by the decree of the Prime Minister of France for his significant contribution to spreading of the French culture and to th...
“Turkey Has Not Been Changed During 100 Years:” Eduard Sharmazanov Meets with Sergey Narishkin
On November 26 the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov met with Sergey Narishkin, Speaker of the State Duma of the Federal Assembly of Russia within the framework of the Plenary Session of the Parliamentary Assembly of the Collective Security Treaty Organization (CSTO PA). Eduard Sharmazanov exp...