Նոյեմբերի 27-ին տեղի է ունեցել ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հանձնաժողովին կից գործող Երիտասարդական խորհրդարանի լիագումար նիստը, որին ներկա է եղել նաեւ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Կարինե Պողոսյանը:Օրակարգը հաստատելուց հետո երիտասարդ պատգամավորները քվեարկությամբ ընդունել են Կարեն...
ԱԺ պատգամավոր Մնացական Մնացականյանը պարգեւատրվել է «Ակադեմիական արմավենի» շքանշանով
Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանությունում նոյեմբերի 26-ին ԱԺ պատգամավոր Մնացական Մնացականյանին ֆրանսիական մշակույթի տարածման գործում եւ ազգային կրթության ոլորտում ունեցած նշանակալի ավանդի համար Ֆրանսիայի վարչապետի հրամանագրով շնորհվել է «Ակադեմիական արմավենի» շքանշանի ասպետի կոչում: Միջոցառմանը ներկա ե...
«Թուրքիան 100 տարում չի փոխվել». Էդուարդ Շարմազանովը հանդիպել է Սերգեյ Նարիշկինի հետ
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը նոյեմբերի 26-ին Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի լիագումար նիստի շրջանակում հանդիպել է Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Սերգեյ Նարիշկինի հետ: Էդուարդ Շարմազանովը մտահոգություն է հայտնել Թուր...
Նոյեմբերի 27-ին` ժամը 12:00-ին, ԱԺ նիստերի դահլիճում տեղի կունենա Երիտասարդական խորհրդարանի հերթական լիագումար նիստը: ...

27 ноября состоялось пленарное заседание Молодежного парламента (МП) при Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта, на котором присутствовала также депутат НС К.Погосян.После утверждения повестки дня молодые депутаты голосованием приняли законопроекты о внесе...
Депутат НС М.Мнацаканян награжден орденом “Академическая пальма”
26 ноября в Посольстве Франции в РА депутат НС М.Мнацаканян  по указу премьер-министра Франции  награжден учрежденным Наполеоном Бонапартом в 1808 г. орденом “Академическая пальма” – за весомый вклад в распространение французской культуры и в национальное образование. Награду вручил посол ...
“Турция за 100 лет не изменилась”: Э.Шармазанов встретился с С.Нарышкиным
26 ноября вице-спикер НС РА Э.Шармазанов в рамках пленарного заседания ПА ОДКБ встретился с Председателем Госдумы ФС РФ С.Нарышкиным.  Э.Шармазанов выразил озабоченность в связи с поражением ВВС Турции российского военного самолета Су-24 и, в частности, отметил: “Сбивать борющийся с терроризмом...