ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանն անդրադարձել է ՌԴ Դաշնության խորհրդի փոխնախագահի հնչեցրած մտահոգությանը
ՀՀ ԱԺ եւ ՌԴ ԴԺ միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 37-րդ նիստի ընթացքում ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի նախագահի տեղակալ  Յուրի Վորոբյովի հնչեցրած մտահոգությանն ի պատասխան` Հակոբ Արշակյանը հայտնել է, որ Հռոմի ստատուտի ընդունման հարցն ակտիվ քննարկման փուլում է ՀՀ եւ ՌԴ ԱԳՆ...
21.07.2023
Ռուսաստանում տեղի է ունեցել ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 37-րդ նիստը
Ռուսաստանի Իրկուտսկ քաղաքում հուլիսի 21-ին տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 37-րդ նիստը ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի նախագահի տեղակալ Յուրի Վորոբյովի եւ ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշա...
Հուլիսի 24-ին` ժամը 12:00-ին, 334 սրահում տեղի կունենա ԱԺ պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանի մամուլի ասուլիսը: ...

RA NA Vice President Hakob Arshakyan touches upon the concern expressed by the RF Deputy Speaker of the Federal Assembly
During the 37th sitting of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the RA NA and the RF FA, in response to the concern expressed by the Deputy Speaker of the RF FA Federation Council Yury Vorobyov, Hakob Arshakyan informed that the issue of the adoption of the Rome Statute is at the...
21.07.2023
37th Sitting of Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between RA National Assembly and RF Federal Assembly Held in Russia
On July 21, the 37th sitting of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the National Assembly of the Republic of Armenia and the Federal Assembly of the Russian Federation presided over by the RF FA Deputy Speaker of the RF FA Federation Council Yury Vorobyov and the RA NA Vice Pres...