Հուլիսի 14-ին՝ ժամը 12:00-ին, 334 դահլիճում տեղի կունենա ԵԱՀԿ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամների մամուլի ասուլիսը: Մանրամասներ կներկայացվեն Կանադայի Վանկուվեր քաղաքում կայացած ԵԱՀԿ ԽՎ տարեկան նստաշրջանի աշխատանքների վերաբերյալ: ...
Կառավարության նախաձեռնությամբ հուլիսի 13-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի ԱԺ արտահերթ նստաշրջան
ՀՀ ԱԺ նախագահի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 44-րդ հոդվածների համաձայն` Կառավարության նախաձեռնությամբ հուլիսի 13-ին` ժամը 11:00-ին,  կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով:   ...
Մենք մշտապես Հայաստանի կողքին ենք. Յաել Բրաուն-Պիվեն` Ալեն Սիմոնյանին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը հուլիսի 12-ին հանդիպել է Ֆրանսիայի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Յաել Բրաուն-Պիվեին: ՀՀ ԱԺ նախագահը նշել է, որ ջերմ հիշողություններ ունի գործընկերոջ գլխավորած պատվիրակության` այս տարվա սկզբին Հայաստան կատարած պատմական այցից: Ի պատասխան` Յաել Բրաուն...
Հուլիսի 12-ին Ազգային ժողովը շարունակել է արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը եւ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել նախորդ օրն առաջին ընթերցմամբ ընդունված նախագծերը: Քննարկվել է ««Սեւանա լճի էկոհամակարգի վերականգնման, պահպանման, վերարտադրման եւ օգտագործման միջոցառումների տարեկան ու համալիր ծրագրերը հաստատելու մա...
Կառավարությունն առաջարկել է ավելացնել Սեւանից նախատեսված ջրառը
Այս տարի սակավաջրությամբ եւ հիդրոօդերեւութաբանական իրավիճակով պայմանավորված` առաջարկում ենք 170 մլն խորանարդ մետր նախատեսված ջրառը Սեւանից ավելացնել եւ դարձնել մինչեւ 240 մլն խորանարդ մետր: Մենք բոլոր ջանքերը պետք է գործադրենք եւ փորձենք ավելի փոքր ծավալով ջրառով կարողանանք բնականոն ավարտել գյուղատն...
««Բնակչության բժշկական օգնության եւ սպասարկման մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագծի նպատակն է ինստիտուցիոնալ հիմքերի վրա դնել ՀՀ առողջապահության նախարարության եւ բժշկական ասոցիացիաների փոխհարաբերությունները. նշել է  ԱԺ առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նարե...
Կառավարության օրենսդրական նախաձեռնությամբ կկանոնակարգվի կանոնավոր ուղեւորափոխադրումների կազմակերպման գործընթացը
ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը հուլիսի 12-ի արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է ««Ավտոմոբիլային տրանսպորտի մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: Հիմնական զեկուցող, ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Արմեն Սի...
Միջազգային գործընկերներից ակնկալում ենք շարունակական աջակցություն ու կոնկրետ քայլեր. Ալեն Սիմոնյանը՝ Բրունո Ռըտայոյին
Ֆրանսիա աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է «Հանրապետականներ» խմբակցության ղեկավար Բրունո Ռըտայոյին: «Մենք բարձր ենք գնահատում 2020 թվականից ի վեր Ձեր անձնական հանձնառությունը Հայաստանի եւ Արցախի հարցում՝ որպես ֆրանսիական ծանրակշիռ քաղաքակա...

Invitation to a press conference
On July 14, at 12:00 p.m., the press conference of the members of the RA NA delegation to the OSCE PA will be held in hall 334. Details will be presented on the work of the annual session of the OSCE PA held in Vancouver, Canada....
An extraordinary NA session to be held on July 13 at 11:00 a.m on initiative of Government
According to the RA NA President’s decision, in accordance with Article 100 of the RA Constitution and Article 44 of the Rules of Procedure of the National Assembly constitutional law, an extraordinary session of the National Assembly will be convened on the initiative of the Government on July 13 a...
Yaël Braun-Pivet to Alen Simonyan: We are always by Armenia’s side
On July 12, the delegation led by the RA NA President Alen Simonyan met with the NA President of the Republic of France Yaël Braun-Pivet.The RA NA President mentioned that he has fond memories of the historic visit of the delegation led by his colleague to Armenia at the beginning of this year. In r...
On July 12, the National Assembly continued the work of the extraordinary session and debated in the second reading the drafts adopted in the first reading the previous day.The draft law on Making Addenda to law on Approving the Annual and Complex Plans for Restoration, Protection, Reproduction and ...
Government proposes to increase planned water intake from Sevan
Due to the lack of water and the hydrometeorological situation this year, we propose to increase the 170 million cubic meter water intake from Sevan and make it up to 240 million cubic meters. We should make all efforts and try to be able to finish the agricultural year normally with a smaller volum...
Narek Zeynalyan: It is designed to put relations between RA Ministry of Health and medical associations on institutional foundations
The purpose of the draft law on Making Addendum to the Law on Medical Assistance and Service to the Population is to put the relations between the RA Ministry of Health and medical associations on an institutional basis: The Chair of the NA Standing Committee on Health Care Narek Zeynalyan said this...
Process of organizing regular passenger transportation to be regulated by legislative initiative of Government
In the extraordinary sitting of July 12, the NA Standing Committee on Economic Affairs debated the draft law on Making Amendments and Addenda to the Law on Road Transport in the second reading.The key rapporteur, the RA Deputy Minister of Territorial Administration and Infrastructure Armen Simonyan ...
Alen Simonyan to Bruno Retailleau: We expect continuous support and concrete steps from international partners
Within the framework of the working visit to France, the delegation led by the RA NA President Alen Simonyan met with the President of the Republicans Faction Bruno Retailleau. “We highly appreciate your personal commitment to the issue of Armenia and Artsakh since 2020, as a prominent French politi...