Հուլիսի 14-ին՝ ժամը 12:00-ին, 334 դահլիճում տեղի կունենա ԵԱՀԿ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամների մամուլի ասուլիսը: Մանրամասներ կներկայացվեն Կանադայի Վանկուվեր քաղաքում կայացած ԵԱՀԿ ԽՎ տարեկան նստաշրջանի աշխատանքների վերաբերյալ: ...
Կառավարության նախաձեռնությամբ հուլիսի 13-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի ԱԺ արտահերթ նստաշրջան
ՀՀ ԱԺ նախագահի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 44-րդ հոդվածների համաձայն` Կառավարության նախաձեռնությամբ հուլիսի 13-ին` ժամը 11:00-ին,  կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով:   ...
Մենք մշտապես Հայաստանի կողքին ենք. Յաել Բրաուն-Պիվեն` Ալեն Սիմոնյանին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը հուլիսի 12-ին հանդիպել է Ֆրանսիայի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Յաել Բրաուն-Պիվեին: ՀՀ ԱԺ նախագահը նշել է, որ ջերմ հիշողություններ ունի գործընկերոջ գլխավորած պատվիրակության` այս տարվա սկզբին Հայաստան կատարած պատմական այցից: Ի պատասխան` Յաել Բրաուն...
Հուլիսի 12-ին Ազգային ժողովը շարունակել է արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը եւ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել նախորդ օրն առաջին ընթերցմամբ ընդունված նախագծերը: Քննարկվել է ««Սեւանա լճի էկոհամակարգի վերականգնման, պահպանման, վերարտադրման եւ օգտագործման միջոցառումների տարեկան ու համալիր ծրագրերը հաստատելու մա...
Կառավարությունն առաջարկել է ավելացնել Սեւանից նախատեսված ջրառը
Այս տարի սակավաջրությամբ եւ հիդրոօդերեւութաբանական իրավիճակով պայմանավորված` առաջարկում ենք 170 մլն խորանարդ մետր նախատեսված ջրառը Սեւանից ավելացնել եւ դարձնել մինչեւ 240 մլն խորանարդ մետր: Մենք բոլոր ջանքերը պետք է գործադրենք եւ փորձենք ավելի փոքր ծավալով ջրառով կարողանանք բնականոն ավարտել գյուղատն...
««Բնակչության բժշկական օգնության եւ սպասարկման մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագծի նպատակն է ինստիտուցիոնալ հիմքերի վրա դնել ՀՀ առողջապահության նախարարության եւ բժշկական ասոցիացիաների փոխհարաբերությունները. նշել է  ԱԺ առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նարե...
Կառավարության օրենսդրական նախաձեռնությամբ կկանոնակարգվի կանոնավոր ուղեւորափոխադրումների կազմակերպման գործընթացը
ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը հուլիսի 12-ի արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է ««Ավտոմոբիլային տրանսպորտի մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: Հիմնական զեկուցող, ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Արմեն Սի...
Միջազգային գործընկերներից ակնկալում ենք շարունակական աջակցություն ու կոնկրետ քայլեր. Ալեն Սիմոնյանը՝ Բրունո Ռըտայոյին
Ֆրանսիա աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է «Հանրապետականներ» խմբակցության ղեկավար Բրունո Ռըտայոյին: «Մենք բարձր ենք գնահատում 2020 թվականից ի վեր Ձեր անձնական հանձնառությունը Հայաստանի եւ Արցախի հարցում՝ որպես ֆրանսիական ծանրակշիռ քաղաքակա...

Приглашение на пресс-конференцию 14 июля, в 12:00, в зале 334 состоится пресс-конференция членов делегации НС РА в ПА ОБСЕ. Будут представлены подробности работы ежегодной сессии ПА ОБСЕ в Ванкувере (Канада)....
По инициативе правительства 13 июля, в 11:00, созывается внеочередное заседание НС По решению Председателя НС РА, в соответствии со ст.100 Конституции и ст.44 конституционного закона "Регламент Национального Собрания", по инициативе правительства 13 июля, в 11:00, созывается внеочередная сессия НС – по повестке дня инициатора....
Яэль Браун-Пиве – А.Симоняну: “Мы всегда рядом с Арменией” 12 июля делегация, возглавляемая Председателем НС РА А.Симоняном, встретилась с Председателем НС Французской Республики Яэль Браун-Пиве.Председатель НС РА отметил, что с теплотой вспоминает исторический визит возглавляемой его коллегой делегации в Армению в начале этого года. В ответ Яэль Браун-Пиве...
Парламент завершил работу внеочередной сессии 12 июля Национальное Собрание продолжило работу внеочередной сессии и обсудило во втором чтении проекты, принятые накануне в первом чтении.Обсуждены проекты o внесении изменений и дополнений в законы “Об утверждении годовых и комплексных планов восстановления, сохранения, воспроизводства и использов...
Правительство предложило увеличить намеченный попуск воды из Севана “В связи с нехваткой воды и гидрометеорологической обстановкой в этом году предлагаем увеличить попуск воды из Севана до 240 млн куб.м. Мы должны приложить все усилия и постараться, чтобы сельскохозяйственный год можно было завершить нормально с меньшим объемом попуска воды”, - отметил...
Н.Зейналян: “Взаимоотношения между Минздравом и медицинскими ассоциациями – на институциональную основу” “Цель проекта о внесении изменений в закон “О медицинской помощи и обслуживании населения" – поставить взаимоотношения между Министерством здравоохранения и медицинскими ассоциациями на институциональную основу”, - отметил 12 июля на внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по вопросам здравоох...
Процесс организации регулярных пассажироперевозок регулируется законодательной инициативой правительства 12 июля Постоянная комиссия НС по экономическим вопросам на внеочередном заседании обсудила во втором чтении проект о внесении изменений и дополнений в закон “Об автомобильном транспорте”.По повестке аргументированно выступил основной докладчик заместитель министра территориального управления и инфр...
А.Симонян – Бруно Ретайо: “Ожидаем от международных партнеров последовательной поддержки и конкретных шагов” В рамках рабочего визита во Францию делегация, возглавляемая Председателем НС РА А.Симоняном, встретилась с руководителем фракции "Республиканцы" Бруно Ретайо. “Мы высоко ценим Вашу личную приверженность проблеме Армении и Арцаха с 2020 года как видного французского политика и Вашу дея... |