Հավատում եմ` Հարավային Կովկասի տարածաշրջանի ապագան կարող է լինել խաղաղ եւ կայուն. Սարգիս Խանդանյանը ելույթ է ունեցել ԵԱՀԿ ԽՎ տարեկան նստաշրջանում
Կանադայի Վանկուվեր քաղաքում տեղի է ունեցել Եվրոպայի անվտանգության եւ համագործակցության կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԱՀԿ ԽՎ) տարեկան 30-րդ նստաշրջանը, որին մասնակցել է ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը:  Լիագումար նիստում հուլիսի 4-ին ելույթ է ունեցել ԵԱՀԿ ԽՎ-ում Ազգային ժողովի պատվիրակությա...
Կանադայի Վանկուվեր քաղաքում տեղի է ունեցել Եվրոպայի անվտանգության եւ համագործակցության կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԱՀԿ ԽՎ) տարեկան 30-րդ նստաշրջանը: Նստաշրջանի լիագումար նիստում ելույթ է ունեցել ԵԱՀԿ ԽՎ-ում Ազգային ժողովի պատվիրակության անդամ Մարիա Կարապետյանը: «Հարգելի' գործընկերներ...
Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությանն ընդունել է Լեհաստանի նախագահը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությանը Վարշավայում ընդունել է Լեհաստանի նախագահ Անջեյ Դուդան: Շնորհակալություն հայտնելով հանդիպման համար՝ ՀՀ ԱԺ նախագահը նշել է, որ մեր երկրի համար առաջնային են ժողովրդավարական արժեքները, իսկ դրանց ամրապնդումն առանցքային է: Ալեն Սիմոնյանը նշել է, որ ԵՄ...
Միջազգային գործընկերների հետ հանդիպումներում բարձրաձայնում ենք Ադրբեջանի դեմ պատժամիջոցների կիրառման անհրաժեշտության մասին. Ալեն Սիմոնյանը՝ Լեհաստանի Սեյմի մարշալեկին
Պաշտոնական այցով Լեհաստանի Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը հուլիսի 4-ին հանդիպել է Լեհաստանի Սեյմի մարշալեկ Էլժբիետա Վիտեկին: Ողջույնների փոխանակումից հետո կողմերը փաստել են, որ պաշտոնական այցի ընթացքում նախատեսվող հանդիպումներն ու քննարկումներն իրեն...

Sargis Khandanyan gives a speech at annual session of OSCE PA: I believe that future of South Caucasus region can be peaceful and stable
The 30th annual session of the Parliamentary Assembly of the Organization for Security and Co-operation in Europe (OSCE PA) was held in Vancouver, Canada, in which the RA NA delegation took part. The Head of the delegation of the National Assembly to the OSCE PA Sargis Khandanyan gave a speech at th...
The 30th Annual Session of the Organization for Security and Co-operation in Europe Parliamentary Assembly (OSCE PA) took place in Vancouver, Canada. At the Plenary Meeting of the Session the Member of the delegation of the National Assembly to the OSCE PA Maria Karapetyan gave a speech.“Dear collea...
President of Poland Receives Delegation led by Alen Simonyan
The President of Poland Andrzej Duda received the delegation led by the RA NA President Alen Simonyan in Warsaw.Thanking the President of Poland for the meeting, the RA NA President noted that democratic values are of priority for our country, and its strengthening is of core issue.Alen Simonyan not...
Alen Simonyan to Marshal of Polish Sejm: In meetings with international partners, we speak about necessity to impose sanctions on Azerbaijan
On July 4, the delegation led by the RA NA President Alen Simonyan being in the Republic of Poland on an official visit, met with the Marshal of the Polish Sejm Elżbieta Witek. After the exchange of greetings, the parties stated that the meetings and discussions planned during the official visi...