Հավատում եմ` Հարավային Կովկասի տարածաշրջանի ապագան կարող է լինել խաղաղ եւ կայուն. Սարգիս Խանդանյանը ելույթ է ունեցել ԵԱՀԿ ԽՎ տարեկան նստաշրջանում
Կանադայի Վանկուվեր քաղաքում տեղի է ունեցել Եվրոպայի անվտանգության եւ համագործակցության կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԱՀԿ ԽՎ) տարեկան 30-րդ նստաշրջանը, որին մասնակցել է ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը:  Լիագումար նիստում հուլիսի 4-ին ելույթ է ունեցել ԵԱՀԿ ԽՎ-ում Ազգային ժողովի պատվիրակությա...
Կանադայի Վանկուվեր քաղաքում տեղի է ունեցել Եվրոպայի անվտանգության եւ համագործակցության կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԱՀԿ ԽՎ) տարեկան 30-րդ նստաշրջանը: Նստաշրջանի լիագումար նիստում ելույթ է ունեցել ԵԱՀԿ ԽՎ-ում Ազգային ժողովի պատվիրակության անդամ Մարիա Կարապետյանը: «Հարգելի' գործընկերներ...
Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությանն ընդունել է Լեհաստանի նախագահը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությանը Վարշավայում ընդունել է Լեհաստանի նախագահ Անջեյ Դուդան: Շնորհակալություն հայտնելով հանդիպման համար՝ ՀՀ ԱԺ նախագահը նշել է, որ մեր երկրի համար առաջնային են ժողովրդավարական արժեքները, իսկ դրանց ամրապնդումն առանցքային է: Ալեն Սիմոնյանը նշել է, որ ԵՄ...
Միջազգային գործընկերների հետ հանդիպումներում բարձրաձայնում ենք Ադրբեջանի դեմ պատժամիջոցների կիրառման անհրաժեշտության մասին. Ալեն Սիմոնյանը՝ Լեհաստանի Սեյմի մարշալեկին
Պաշտոնական այցով Լեհաստանի Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը հուլիսի 4-ին հանդիպել է Լեհաստանի Սեյմի մարշալեկ Էլժբիետա Վիտեկին: Ողջույնների փոխանակումից հետո կողմերը փաստել են, որ պաշտոնական այցի ընթացքում նախատեսվող հանդիպումներն ու քննարկումներն իրեն...

С.Ханданян на ежегодной сессии ПА ОБСЕ: “Верю, что будущее региона Южного Кавказа может быть мирным и стабильным”
В Ванкувере (Канада) состоялась 30-я ежегодная сессия Парламентской Ассамблеи Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (ПА ОБСЕ), в которой приняла участие делегация НС РА. 4 июля на пленарном заседании выступил глава делегации НС в ПА ОБСЕ С.Ханданян:“Г-жа Председатель,я верю, что буду...
В Ванкувере (Канада) прошла 30-я ежегодная сессия Парламентской ассамблеи Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (ПА ОБСЕ). На пленарном заседании сессии выступила член делегации НС в ПА ОБСЕ М.Карапетян:"Уважаемые коллеги,предлагаю перечитать 26-й параграф Ванкуверской деклараци...
Делегация во главе с А.Симоняном принята Президентом Польши
Президент Польши Анджей Дуда принял в Варшаве делегацию во главе с Председателем НС РА А.Симоняном. Спикер НС, выразив благодарность за встречу, отметил, что демократические ценности приоритетны для нашей страны, и их укрепление имеет ключевое значение.А.Симонян отметил, что ЕС остается основным пар...
А.Симонян – Маршалу Сейма Польши: “На встречах с международными партнерами озвучиваем необходимость применения санкций против Азербайджана”
4 июля делегация во главе с Председателем НС РА А.Симоняном, находящаяся в Республике Польша с официальным визитом, встретилась с Маршалом Сейма Польши Эльжбетой Витек.После обмена приветствиями стороны констатировали, что запланированные в ходе официального визита встречи и обсуждения будут способс...