Մեկնարկեց չորրորդ գումարման ԱԺ վեցերորդ նստաշրջանի առաջին քառօրյան
Սեպտեմբերի 15-ին ՀՀ օրհներգի հնչյունների ներքո տեղի ունեցավ չորրորդ գումարման Ազգային ժողովի վեցերորդ նստաշրջանի բացումը, որից հետո ԱԺ պատգամավորները քննարկեցին եւ հաստատեցին վեցերորդ նստաշրջանի եւ քառօրյա նիստերի օրակարգերի մասին ԱԺ որոշումները:Մինչ օրակարգային հարցերի քննարկումը` ՀՀ ԱԺ նախագահ Հով...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի ուղերձը Ժողովրդավարության միջազգային օրվա կապակցությամբ
«Սիրելի հայրենակիցներ,2008թ. ի վեր միջազգային հանրությունը հռչակել է սեպտեմբերի 15-ը Ժողովրդավարության միջազգային օր:Ժողովրդավարությունը Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական կարգը ձեւավորող կարեւորագույն հիմնադրույթներից մեկն է: Այսօր մեր երկրում առկա են բոլոր նախադրյալները ժողովրդավարությունն ամր...
«Արեւելյան գործընկերության» ծրագրի քննարկումները
Եվրոպական հանձնաժողովի պատվիրակության` Հայաստան կատարած այցի շրջանակներում, ԱԺ պատգամավորների մասնակցությամբ սեպտեմբերի 15-ին Ազգային ժողովում տեղի ունեցավ սեմինար` քննարկելու «Արեւելյան գործընկերության» ծրագիրը:«Արեւելյան գործընկերության» ծրագրի ԵՄ եւ վեց գործընկեր երկրների միջեւ հարաբերությունների...

Началась первая четырехдневка шестой сессии НС четвертого созыва
15 сентября под звуки Гимна РА состоялось открытие шестой сессии НС четвертого созыва, после чего депутаты обсудили и утвердили решения парламента о повестках дня шестой сессии и четырехдневных заседаний.До начала дебатов Председатель НС О.Абраамян проинформировал, что за...
Послание Председателя НС РА О.Абраамяна в связи с Международным днем демократии
“Дорогие соотечественники!Международное сообщество с 2008 г. провозгласило 15 сентября Международным днем демократии.Демократия – одно из важнейших положений, формирующих конституционный порядок Республики Армения. Сегодня в нашей стране есть все предпосылки для укрепления и развития демократии. Тем...
Обсуждения программы “Восточного партнерства”
15 сентября в рамках визита делегации Еврокомиссии в Армению в парламенте с участием депутатов НС состоялся  семинар, обсудивший программу “Восточного партнерства”. Руководитель отдела программы “Восточного партнерства” ЕС и укрепления сотрудничества между шестью странами-партнерами Джон Кьяэр...