Մեկնարկեց չորրորդ գումարման ԱԺ վեցերորդ նստաշրջանի առաջին քառօրյան
Սեպտեմբերի 15-ին ՀՀ օրհներգի հնչյունների ներքո տեղի ունեցավ չորրորդ գումարման Ազգային ժողովի վեցերորդ նստաշրջանի բացումը, որից հետո ԱԺ պատգամավորները քննարկեցին եւ հաստատեցին վեցերորդ նստաշրջանի եւ քառօրյա նիստերի օրակարգերի մասին ԱԺ որոշումները:Մինչ օրակարգային հարցերի քննարկումը` ՀՀ ԱԺ նախագահ Հով...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի ուղերձը Ժողովրդավարության միջազգային օրվա կապակցությամբ
«Սիրելի հայրենակիցներ,2008թ. ի վեր միջազգային հանրությունը հռչակել է սեպտեմբերի 15-ը Ժողովրդավարության միջազգային օր:Ժողովրդավարությունը Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական կարգը ձեւավորող կարեւորագույն հիմնադրույթներից մեկն է: Այսօր մեր երկրում առկա են բոլոր նախադրյալները ժողովրդավարությունն ամր...
«Արեւելյան գործընկերության» ծրագրի քննարկումները
Եվրոպական հանձնաժողովի պատվիրակության` Հայաստան կատարած այցի շրջանակներում, ԱԺ պատգամավորների մասնակցությամբ սեպտեմբերի 15-ին Ազգային ժողովում տեղի ունեցավ սեմինար` քննարկելու «Արեւելյան գործընկերության» ծրագիրը:«Արեւելյան գործընկերության» ծրագրի ԵՄ եւ վեց գործընկեր երկրների միջեւ հարաբերությունների...

First Sitting of the Sixth Session of the National Assembly of the Fourth Convocation Begins
On September 15, 2008, to the sounds of the anthem, the opening of the sixth session of the National Assembly of the fourth convocation began, after which the Members of Parliament debated and approved the decisions of the National Assembly on the agendas of the four-day sittings and sixth session.B...
15.09.2009
Address by the Speaker of the National Assembly of the Republic of Armenia Hovik Abrahamyan on the Occasion of the International Day of Democracy
“Dear compatriots,Since 2008 the international community has proclaimed September 15 as the International Day of Democracy.Democracy is one of the most important provisions forming the constitutional order of the Republic of Armenia. Today, all prerequisites exist in our country for strengthening an...
Discussions of the Eastern Partnership Programme
On September 15, a seminar took place in the National Assembly with the participation of NA deputies to discuss the Eastern Partnership Programme within the framework of the European Commission delegation’s visit to Armenia. The head of the Eastern Partnership Programme to strengthen relations betwe...