Ազգային ժողովը հերթական եւ արտահերթ նիստերում քննարկեց ՀՀ ԱԺ ժամանակավոր հանձնաժողովի զեկույցը
Սեպտեմբերի 17-ին  Ազգային ժողովը շարունակեց հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունեց նախորդ օրը քննարկված բոլոր օրինագծերը, որից հետո  մարտի 1-2-ին Երեւան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների եւ դրանց պատճառների ուսումնասիրության ԱԺ ժամանակավոր հանձնաժողովի նախագահ ...
17.09.2009
ԱՀԿ գործադիր կոմիտեի անդամ ընտրվեց Արա Բաբլոյանը
Սեպտեմբերի 15-ին Դանիայի մայրաքաղաք Կոպենհագենում կայացավ Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) Եվրոպական տարածաշրջանային կոմիտեի նիստը, որին մասնակցում էին եվրոպական 53 երկրների ներկայացուցիչներ: Նիստում եվրոպական տարածաշրջանից ԱՀԿ-ի բարձրագույն գործադիր կոմիտեի անդամներ ընտրվեցին Հայ...

НС на очередном и внеочередном заседаниях обсудило доклад Временной комиссии НС РА 17 сентября Национальное Собрание продолжило работу очередной четырехдневки и приняло голосованием все обсуждавшиеся в предыдущий день законопроекты, после чего председатель Временной комиссии (ВК) НС по изучению событий, имевших место 1-2 марта 2008 г. в Ереване, и их причин С.Никоян продолжил пред...
17.09.2009
Ара Баблоян избран членом исполкома ВОЗ 15 сентября в столице Дании Копенгагене состоялось заседание Европейского регионального комитета Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ), в котором участвовали представители 53 европейских стран. На заседании от европейского региона членами Высшего исполнительного комитета ВОЗ были избраны... |