Հանձնաժողովը պատրաստում է եզրակացությունը
Սեպտեմբերի 7-ին 2008 թվականի մարտի 1-2 Երեւան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների եւ դրանց պատճառների ուսումնասիրության խորհրդարանական ժամանակավոր հանձնաժողովը հրավիրել էր նիստ` քննարկելու նախ հանձնաժողովի զեկույցին առնչվող հարցեր, ապա եւս մեկ անգամ քննության առնելու Տիգրան Աբգարյանի մահվան հան...
07.09.2009
Տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը
Սեպտեմբերի 7-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը, որը վարեց հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը: Նա հանձնաժողովի անդամներին  հաշվետվություն ներկայացրեց կատարված աշխատանքների, ինչպես նաեւ` Եվրոպական հանձնաժողովի հետ ձեռք բերված նախնական պայմանավորվածութ...

Комиссия готовит заключение
7 сентября Временная комиссия НС по изучению событий, имевших место 1-2 марта в городе Ереване, и его причин созвала заседание для обсуждения вопросов по докладу комиссии и нового обращения к обстоятельствам смерти Т.Абгаряна. Председатель временной комиссии С.Никоян предложил присутствующим вк...
07.09.2009
Состоялось заседание Постоянной комиссии НС по вопросам евроинтеграции
7 сентября  под председательством Н.Зограбян состоялось заседание Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции. Она представила членам комиссии отчет о проделанной работе, а также о достигнутых предварительных договоренностях с Еврокомиссией (ЕК). Г-жа Зограбян сообщила, что экспер...