Հունիսի 9-ին Ազգային ժողովն սկսեց հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքը: ԱԺ պատգամավորները մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին հունիսի 8-ին վախճանված Գերագույն խորհրդի եւ Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր, ազատամարտիկ Սմբատ Այվազյանի հիշատակը: Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը տեղեկացրեց, որ ՀՀԿ համամասն...
ՆԱՏՕ խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Կորյուն Նահապետյանը եւ պատվիրակության անդամներ Թեւան Պողոսյանն ու Էլինար Վարդանյանը հունիսի 9-ին հրավիրված մամուլի ասուլիսում մանրամասներ ներկայացրին մայիսի 30-ից հունիսի 1-ը Վիլնյուսում կայացած ՆԱՏՕ ԽՎ-ի գարնանային նստաշրջանի աշխատանքներ...

9 июня Национальное Собрание начало работу очередных четырехдневных заседаний.  Депутаты НС минутой молчания почтили память скончавшегося 8 июня бывшего депутата Верховного Совета и Национального Собрания РА, азатамартика С.Айвазяна. Председатель НС Г.Саакян сообщил, что по пропорциональному из...
9 июня глава делегации НС РА в ПА НАТО К.Нагапетян и члены делегации Т.Погосян и Э.Варданян на созванной в НС пресс-конференции поделились подробностями работы состоявшейся в Вильнюсе с 30 мая по 1 июня весенней сессии ПА НАТО. Руководитель делегации НС К.Нагапетян проинформировал, что 31 мая, в ход...