ՀՀ Ազգային ժողովը քննարկել է ՀՀ Վերահսկիչ պալատի 2013 թվականի տարեկան հաշվետվությունը
Փետրվարի 4-ին խորհրդարանը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները շարունակել են քննարկել «Շրջանառության հարկի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը: Եզրափակիչ ելույթում ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարդան Այվազյանը պատգամավորներին կոչ...
Փետրվարի 4-ին ՀՀ Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել «Օրինաց երկիր» խմբակցության քարտուղար Մհեր Շահգելդյանի եւ խմբակցության անդամ Լեւոն Դոխոլյանի մամուլի ասուլիսը՝ նվիրված քաղաքացի-բանկ հարաբերությանն ու արտարժույթով տրված վարկերի ձեւափոխման վերաբերյալ օրենսդրական նախաձեռնությանը: Խմբակցության քարտուղար...
Հերմինե Նաղդալյանը հանդիպել է Չինաստանի դեսպանի հետ
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, Հայաստան-Չինաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանը փետրվարի 4-ին հանդիպել է Հայաստանում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիան Էրլունի հետ: Շնորհավորելով դեսպանին Հայաստանում դիվանագիտական առաքելությունը սկսելու կապակցությամբ՝ ԱԺ փոխնախագահը ...
Փետրվարի 4-ին՝ ժամը 13:30-ին, ԱԺ 334 սենյակում տեղի կունենա ՕԵԿ խմբակցության մամուլի ասուլիսը քաղաքացի-բանկ հարաբերության եւ արտարժույթով վարկերի ձեւավորման նախաձեռնության վերաբերյալ: ...

RA National Assembly Discusses the Annual Report of the RA Control Chamber for 2013
On February 4 the parliament continued the work of the four-day sittings.The deputies continued debating the RA draft law “On Amending the RA Law on Turnover Tax.”In his final speech the Chairman of the NA Standing Committee on Economic Affairs Vardan Ayvazyan called on the deputies to work together...
On February 4 in the RA National Assembly the press conference of the Secretary of the Rule of Law Faction Mher Shahgeldyan and the member of the Faction Levon Dokholyan dedicated to the citizen-bank relationship and the legislative initiative on restructuring of credit in foreign currency...
Hermine Naghdalyan Meets with the Ambassador of China
On February 4 the RA NA Deputy Speaker, the Head of Armenia-China Friendship Group Hermine Naghdalyan met with Tian Erlong, Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the People’s Republic of China to Armenia.Congratulating the Ambassador on the occasion of beginning his diplomatic mission in A...