ՀՀ Ազգային ժողովը քննարկել է ՀՀ Վերահսկիչ պալատի 2013 թվականի տարեկան հաշվետվությունը
Փետրվարի 4-ին խորհրդարանը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները շարունակել են քննարկել «Շրջանառության հարկի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը: Եզրափակիչ ելույթում ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարդան Այվազյանը պատգամավորներին կոչ...
Փետրվարի 4-ին ՀՀ Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել «Օրինաց երկիր» խմբակցության քարտուղար Մհեր Շահգելդյանի եւ խմբակցության անդամ Լեւոն Դոխոլյանի մամուլի ասուլիսը՝ նվիրված քաղաքացի-բանկ հարաբերությանն ու արտարժույթով տրված վարկերի ձեւափոխման վերաբերյալ օրենսդրական նախաձեռնությանը: Խմբակցության քարտուղար...
Հերմինե Նաղդալյանը հանդիպել է Չինաստանի դեսպանի հետ
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, Հայաստան-Չինաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանը փետրվարի 4-ին հանդիպել է Հայաստանում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիան Էրլունի հետ: Շնորհավորելով դեսպանին Հայաստանում դիվանագիտական առաքելությունը սկսելու կապակցությամբ՝ ԱԺ փոխնախագահը ...
Փետրվարի 4-ին՝ ժամը 13:30-ին, ԱԺ 334 սենյակում տեղի կունենա ՕԵԿ խմբակցության մամուլի ասուլիսը քաղաքացի-բանկ հարաբերության եւ արտարժույթով վարկերի ձեւավորման նախաձեռնության վերաբերյալ: ...

Национальное Собрание обсудило годовой отчет Контрольной палаты РА за 2013 г.
4 февраля парламент продолжил работу четырехдневных заседаний.Депутаты продолжили обсуждение законопроекта “О внесении изменения в закон РА “О налоге с оборота”.В заключительном выступлении председатель Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам В.Айвазян призвал к совместной работе и с учетом...
04.02.2015
4 февраля в НС состоялась пресс-конференция секретаря фракции ПОЕ М.Шахгельдяна и члена фракции Л.Дохоляна, посвященная законодательной инициативе о переформатировании отношений гражданин – банк и выданных в валюте кредитов. По вопросу выступили секретарь фракции М.Шахгельдян и член фракции Л.Дохоля...
Э.Нагдалян встретилась с послом Китая
4 февраля вице-спикер НС, руководитель группы дружбы Армения – Китай Э.Нагдалян встретилась с Чрезвычайным и Полномочным Послом КНР в РА Т.Эрлуном.Поздравив посла с началом дипломатической миссии в Армении, вице-спикер НС выразила надежду, что сложившиеся между парламентами двух стран теплые и друже...