Փետրվարի 20-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Քննարկվել են հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի յոթերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ փետրվարի 23-26-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագ...
Փետրվարի 20-ին նիստեր են գումարել ԱԺ մշտական հանձնաժողովները: ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վարդան Այվազյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցումով քննարկել է «Ավելացված արժեքի հարկի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրինագիծը, որը ներկայացրել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի առաջի...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը Վիեննայում հանդիպել է Չեխիայի պատգամավորների պալատի միջնորդությունների հարցերով հանձնաժողովի նախագահի հետ
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը փետրվարի 19-ին Վիեննայում հանդիպում է ունեցել Չեխիայի պատգամավորների պալատի միջնորդությունների հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Զուզկա Բեբարովա-Ռույբրովայի հետ: Կողմերը քննարկել են մարտ ամսին ԱԺ փոխնախագահի` Չեխիա կատարելիք այցի մանրամասները: Զուզկա Բեբարովա-Ռույբրո...

20 февраля состоялось рабочее совещание парламента, которое вел Председатель НС РА Г.Саакян.Oбсуждались проекты решений повесток дня седьмой сессии НС пятого созыва и четырехдневных заседаний НС 23-26 февраля. В проект решения о внесении дополнений в повестку дня седьмой сессии НС пятого созыва вклю...
20 февраля созвали заседания постоянные комиссии НС – по экономическим вопросам, по вопросам территориального управления и местного самоуправления, по вопросам сельского хозяйства и охраны природы – под председательством соответственно В.Айвазяна, А.Ованесяна и Т.Вардапетяна, на которых рассматривал...
Вице-спикер НС Э.Шармазанов встретился в Вене с председателем Комиссии по вопросам ходатайств Палаты депутатов Чехии
19 февраля вице-спикер НС Э.Шармазанов встретился в Вене с председателем Комиссии по вопросам ходатайств Палаты депутатов Чехии Зузкой Бебаровой-Руйбровой.    Стороны обсудили детали предстоящего в марте визита вице-спикера НС в Чехию. Г-жа Бебарова-Руйброва подтвердила проведение в Ч...