Տեղի է ունեցել խորհրդակցություն
ՀՀ ԱԺ «Ոսկեզօծ» դահլիճում փետրվարի 27-ին տեղի է ունեցել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումների նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքի վերաբերյալ խորհրդակցություն, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Խորհրդակցությանը մասնակցել են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչնե...
Փետրվարի 27-ին Հայաստանի Հանրապետության օրհներգով ազդարարվել է ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հանձնաժողովին կից գործող Երիտասարդական խորհրդարանի լիագումար նիստի աշխատանքը: Նախքան օրակարգի հաստատումը՝ տեղի է ունեցել ԵԽ նոր անդամների երդմնակալության արարողությունը: ԵԽ...
Մարտի 3-ին՝ ժամը 12:00-ին, կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ, մարտի 3-ին՝ ժամը 12:00-ին, կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով : ...

Consultation is Held
On February 27 in the RA NA Gilded Hall a consultation on the preparatory works’ procedure of the events of the Armenian Genocide Centennial which presided over the RA NA Speaker Galust Sahakyan. The RA NA deputies and representatives of the NA Staff took part in the consultation.The Chief Coordinat...
27.02.2015
On February 27 by the anthem of the Republic of Armenia the work of the plenary sitting of the Youth Parliament (YP) functioning adjunct to the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport was declared. Before approving the agenda the sworn-in ceremony of the YP new membe...
On March 3 at 12:00 an Extraordinary Sitting of the RA National Assembly is To Be Convened
By the decision of the RA NA Speaker Galust Sahakyan under Article 70 of the RA Constitution, at the initiative of the Government on March 3 at 12:00 an extraordinary sitting of the RA National Assembly will be convened according to the initiator’s established agenda. ...