«Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում փետրվարի 25-ին Ազգային ժողով էին այցելել Առաջնորդության դպրոցի ուսանողները, ովքեր ներկա են եղել խորհրդարանի նիստերի դահլիճում ընթացող քառօրյա նիստին: Բաց դասը վարել է Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը:
Ուսանողների խնդրանքով Ազգային ժողովի փոխնախագահն անդրադարձել է խորհրդարանի աշխատանքին, պետության արտաքին եւ ներքին քաղաքական զարգացումներին:
Պատասխանելով ուսանողների հնչեցրած հարցերին՝ տիկին Նաղդալյանը խոսել է երկրում իրականացվող բարեփոխումների, նոր սերնդի ռազմահայրենասիրական դաստիարակության կարեւորության, քաղաքացիական հասարակության կայացման մասին:
Հերմինե Նաղդալյանը կարեւորել է յուրաքանչյուր քաղաքացու մասնակցությունը պետության կայացման գործում՝ ընդգծելով գիտելիքի, մարդկային որակների, կամային հատկանիշների մեծ դերը քաղաքացու, առաջնորդի եւ պետական ու հասարակական գործչի ձեւավորման հարցում:
Ազգային ժողովի փոխնախագահը ցանկություն է հայտնել հետագայում շարունակելու շփումը եւ քննարկումները Առաջնորդության դպրոցի ուսանողների հետ:
Փետրվարի 25-ին Ազգային ժողովը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Նիստի սկզբում պատգամավորներն ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի առաջարկով ողջունել են «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան այցելած Առաջնորդության դպրոցի ուսանողներին: Պատգամավորները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են Գերագույն խորհրդի պատ...
Փետրվարի 25-ի ԱԺ քառօրյա նիստի սկզբում Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը ուղերձ է հղել Սամվել Շահմուրադյանի 60-ամյակի կապակցությամբ: Ուղերձում մասնավորապես ասվել է. «Հարգելի գործընկերներ, այսօր լրանում է հայ մտավորականության լավագույն ներկայացուցիչներից մեկի՝ մեր վաղամեռիկ գործընկեր,Գերագույն...
Փետրվարի 25-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովն ընդունել է Հայաստանում եզդիական համայնքի անդամներ Համլետ Սմոյանին, Բորիս Թամոյանին, Ռուստամ Բաքոյանին, Սաշիկ Սուլթանյանին եւ Մամե Ամիրյանին: Հանդիպման առանցքում եղել է տարբեր ազգերի նկատմամբ իրականացված ոճրագործությունների դատապարտման վերաբերյալ հա...

25 февраля в рамках программы “Открытый урок” НС посетили студенты Школы лидеров, которые присутствовали в зале заседаний парламента на четырехдневном заседании. Открытый урок провела вице-спикер НС Э.Нагдалян.
По просьбе студентов вице-спикер НС обратилась к работе парламента, к внешне-   и внутриполитическим развитиям государства.
Отвечая на поднятые студентами вопросы, г-жа Нагдалян говорила о проводимых в стране реформах, важности военно-патриотического воспитания нового поколения, становлении гражданского общества.
Э.Нагдалян подчеркнула важность участия каждого гражданина в становлении государства, особо выделив огромную роль знаний, человеческих и волевых качеств в формировании гражданина, лидера и общественно-государственного деятеля.
Вице-спикер НС выразила пожелание и впредь продолжать контакты и дебаты с студентами Школы лидеров.
25 февраля Национальное Собрание продолжило работу четырехдневных заседаний.  В начале заседания депутаты по предложению Председателя НС Г.Саакяна приветствовали посетивших парламент в рамках программы “Открытый урок” студентов Школы лидеров.Депутаты минутой молчания почтили память депутата Вер...
Послание Председателя НС Г.Саакяна в связи с 60-летием С.Шахмурадяна
25 февраля перед началом четырехдневного заседания  Председатель НС Г.Саакян выступил с посланием в связи с 60-летием С.Шахмурадяна. В нем, в частности, сказано:“Уважаемые коллеги, сегодня исполняется 60-летие одного из лучших представителей армянской интеллигенции, нашего рано ушедшего коллеги...
25 февраля вице-спикер НС Э.Шармазанов принял членов езидской общины Армении Г.Смояна, Б.Тамояна, Р.Бакояна, С.Султаняна и М.Амиряна.  В центре внимания встречи – вопрос осуждения злодеяний в отношении различных народов.  Вице-спикер НС Э.Шармазанов еще раз осудил массовые насилия, соверше...