Նոյեմբերի 14-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճին կից սրահում տեղի է ունեցել տնտեսագիտության թեկնածու, անկախ փորձագետ Սուրեն Վարդումյանի «Կառավարչական հմտությունների զարգացում» գրքի շնորհանդեսը:
Միջոցառմանը ներկա են եղել ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչներ, ոլորտի մասնագետներ եւ արվեստագետներ:
Գիրքը ներկայացրել է հեղինակ Սուրեն Վարդումյանը: Նա տեղեկացրել է, որ ձեռնարկի նպատակն է ուսանողների եւ ղեկավարների անհատական ու թիմային ունակությունների բացահայտումը, ինչպես նաեւ՝ կառավարման ոլորտում նրանց հմտությունների կատարելագործումը:
Գրքում առաջադրված են այլընտրանքային մեթոդներ եւ գործիքներ, որոնք անհրաժեշտության դեպքում կօժանդակեն յուրաքանչյուր շահագրգիռ ընթերցողի: Հեղինակ Սուրեն Վարդումյանը նաեւ ասել է, որ գիրքն առանձնանում է կառավարման ոլորտում, քանի որ այն իր 35 տարիների ուսումնասիրությունների եւ փորձի արդյունքն է: Այն օգտակար կլինի հատկապես ուսանողների համար, քանի որ հանրային կառավարման ոլորտի վերաբերյալ շատ քիչ է հայալեզու գրականությունը:
Նոյեմբերի 14-ին ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովը Կորյուն Նահապետյանի նախագահությամբ կազմակերպել էր խորհրդարանական լսումներ` «Կիբեռանվտանգության հիմնախնդիրները ՀՀ-ում. սպառնալիքներ եւ մարտահրավերներ, արձագանքման եւ հակազդման մեխանիզմներ» թեմայով: Բացմա...
Տոնական միջոցառում Մանկավարժական համալսարանում
Նոյեմբերի 14-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ներկա է եղել Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի Ուսանողական խորհրդի 20-ամյակին նվիրված միջոցառմանը: Տոնական միջոցառմանը ներկա են եղել նաեւ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը, ԱԺ պատգամավոր Կարեն Ավագյանը, ԿԳ նախարար Ար...
ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունել է Լեհաստանի դեսպանին
Նոյեմբերի 14-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ընդունել է ՀՀ-ում Լեհաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Զդիսլավ Ռաչինսկիին, ով ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանում: ՀՀ ԱԺ նախագահը, բարձր գնահատելով դեսպանի գործունեությունը Հայաստանում, նշել է, որ նրա աշխատանքի շնորհիվ վերջին տարիների...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոն զբաղեցնելու համար մրցույթ անցկացնելու մասին ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄԸ` Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմի քարտուղարության պետի տեղակալ (ծածկագիր` 1-2.1-1) Նշված թափուր պաշտոնը զբաղեցնելու համար պա...

14 ноября в фойе зала заседаний НС  прошла презентация книги кандидата экономических наук, независимого эксперта С.Вардумяна “Развитие управленческих навыков”.
В мероприятии участвовали депутаты НС, сотрудники аппарата парламента, специалисты сферы и деятели искусства.
С.Вардумян, представляя свою книгу, отметил, что цель пособия, обобщившего его 35-летний опыт изучения проблемы,   – раскрытие индивидуальных и командных способностей студентов и руководителей, а также совершенствование их навыков в сфере управления. По его мнению, издание особенно полезно для студентов, так как по проблематике общественного управления армяноязычной литературы довольно мало.
14.11.2014
Парламентские слушания в НС РА
14 ноября Постоянная комиссия НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам организовала под председательством К.Нагапетяна парламентские слушания на тему “Проблемы кибербезопасности в РА: угрозы и вызовы, механизмы реагирования и противодействия”. В своем вступительном слове председат...
Праздничное мероприятие в Педагогическом университете
14 ноября Председатель НС Г.Саакян присутствовал на мероприятии, посвященном 20-летию Студенческого совета Армянского государственного педагогического университета им.Х.Абовяна (АГПУ). На торжественном мероприятии были также вице-спикер НС Э.Шармазанов, депутат НС К.Авагян, министр образования и нау...
Председатель НС принял посла Польши
14 ноября Председатель НС Г.Саакян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Польша в РА Здислава Рачиньски, завершающего свою дипломатическую миссию в Армении. Председатель НС, высоко оценив деятельность посла в Армении, подчеркнул, что благодаря его работе в последние годы отмечены пози...