Նոյեմբերի 14-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճին կից սրահում տեղի է ունեցել տնտեսագիտության թեկնածու, անկախ փորձագետ Սուրեն Վարդումյանի «Կառավարչական հմտությունների զարգացում» գրքի շնորհանդեսը:
Միջոցառմանը ներկա են եղել ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչներ, ոլորտի մասնագետներ եւ արվեստագետներ:
Գիրքը ներկայացրել է հեղինակ Սուրեն Վարդումյանը: Նա տեղեկացրել է, որ ձեռնարկի նպատակն է ուսանողների եւ ղեկավարների անհատական ու թիմային ունակությունների բացահայտումը, ինչպես նաեւ՝ կառավարման ոլորտում նրանց հմտությունների կատարելագործումը:
Գրքում առաջադրված են այլընտրանքային մեթոդներ եւ գործիքներ, որոնք անհրաժեշտության դեպքում կօժանդակեն յուրաքանչյուր շահագրգիռ ընթերցողի: Հեղինակ Սուրեն Վարդումյանը նաեւ ասել է, որ գիրքն առանձնանում է կառավարման ոլորտում, քանի որ այն իր 35 տարիների ուսումնասիրությունների եւ փորձի արդյունքն է: Այն օգտակար կլինի հատկապես ուսանողների համար, քանի որ հանրային կառավարման ոլորտի վերաբերյալ շատ քիչ է հայալեզու գրականությունը:
Նոյեմբերի 14-ին ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովը Կորյուն Նահապետյանի նախագահությամբ կազմակերպել էր խորհրդարանական լսումներ` «Կիբեռանվտանգության հիմնախնդիրները ՀՀ-ում. սպառնալիքներ եւ մարտահրավերներ, արձագանքման եւ հակազդման մեխանիզմներ» թեմայով: Բացմա...
Տոնական միջոցառում Մանկավարժական համալսարանում
Նոյեմբերի 14-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ներկա է եղել Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի Ուսանողական խորհրդի 20-ամյակին նվիրված միջոցառմանը: Տոնական միջոցառմանը ներկա են եղել նաեւ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը, ԱԺ պատգամավոր Կարեն Ավագյանը, ԿԳ նախարար Ար...
ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունել է Լեհաստանի դեսպանին
Նոյեմբերի 14-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ընդունել է ՀՀ-ում Լեհաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Զդիսլավ Ռաչինսկիին, ով ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանում: ՀՀ ԱԺ նախագահը, բարձր գնահատելով դեսպանի գործունեությունը Հայաստանում, նշել է, որ նրա աշխատանքի շնորհիվ վերջին տարիների...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոն զբաղեցնելու համար մրցույթ անցկացնելու մասին ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄԸ` Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմի քարտուղարության պետի տեղակալ (ծածկագիր` 1-2.1-1) Նշված թափուր պաշտոնը զբաղեցնելու համար պա...

On November 14 in the hall adjacent to the National Assembly Session Hall the presentation of the book “Development of Administrative Skills” by the Candidate of Economics, independent expert Suren Vardumyan was held.
The RA NA deputies, the representatives of the NA Staff, the specialists of the sphere and the artists attended the event.
Suren Vardumyan, the author, presented the book. He has informed the attendees that the goal of the manual is the revelation of the students’ and the heads’ individual and team abilities, as well as the improvement of their skills in the sphere of administration.
In the book alternative methods and instruments are proposed, which if necessary, will assist every concerned reader. Suren Vardumyan has also said that the book distinguishes in the sphere of administration, as it is the result of his 35-year studies and experience. It will be especially useful for the students, as there is very little English literature on the sphere of public administration.
14.11.2014
Parliamentary Hearings in the RA National Assembly
On November 14 the RA NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs moderated by Koryun Nahapetyan organized parliamentary hearings on the theme “The Problems of Cyber Security in the RA: Threats and Challenges, Mechanisms of Response and Counteraction.” In his opening spe...
Festive Event at the Pedagogical University
On November 14 the RA NA President Galust Sahakyan attended the event dedicated to the 20th anniversary of the Students’ Council of Khachatur Abovyan Armenian State Pedagogical University (ASPU). The RA NA Vice President Eduard Sharmazanov, the NA deputy Karen Avagyan, the Minister of Education and ...
RA NA President Receives the Ambassador of Poland
On November 14 the RA NA President Galust Sahakyan received Zdzislaw Raczynski, the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of Poland to the RA . Highly assessing the Ambassador’s activity in Armenia the RA NA President has noted that due to his work positive moves have been registered in the A...