Նոյեմբերի 11-ին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում ՀՀ Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը հյուրընկալել է Գյումրու Ղեւոնդ Ալիշանի անվան թիվ 8 դպրոցի աշակերտներին ու ուսուցիչներին: Ողջունելով հյուրերին` պարոն Դավթյ...
11.11.2014
Նոյեմբերի 11-ին խորհրդարանը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Մինչ օրենսդրական աշխատանքին անցնելը խորհրդարանականները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են երեկ Գյումրի-Երեւան ավտոճանապարհին տեղի ունեցած վթարի հետեւանքով զոհված 7 քաղաքացիների հիշատակը: ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն իր ցավակցությունն է հա...

11 ноября в рамках программы “Открытый урок” председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Давтян встретился с учащимися и учителями гюмрийской средней школы N8 им. Гевонда Алишана. Приветствуя гостей, А.Давтян представил им деятельность и структур...
11.11.2014
11 ноября парламент продолжил работу очередных четырехдневных заседаний. Прежде чем перейти к законодательной работе, парламентарии почтили минутой молчания память 7 жертв произошедшей вчера на трассе Гюмри – Ереван автоаварии. Председатель НС Г.Саакян выразил соболезнования родным и близким погибши...