Նոյեմբերի 26-ին նիստեր են գումարել ԱԺ մշտական հանձնաժողովները: ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Միքայել Մելքումյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցումով քննարկել է ԱԺ պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանի հեղինակած «ՀՀ մաքսային օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրինագիծը: Գործող օրենսդրությամ...
Շարունակվում է ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակության աշխատանքային այցը Ֆրանսիայի Հանրապետություն: Հիշեցնենք, որ պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Վահրամ Բաղդասարյանը, Արա Բաբլոյանը, Կարեն Ավագյանը եւ Արմեն Ռուստամյանը: Նոյեմբերի 25-ին ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակությունը...

26 ноября  состоялись заседания постоянных комиссий НС – по экономическим вопросам и по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта – соответственно  под председательством М.Мелкумяна и А.Давтяна.В профильных комиссиях прошли в различных чтениях обсуждения проектов законов о в...
Продолжается рабочий визит возглавляемой Председателем НС Г.Саакяном делегации во Французскую Республику. В составе делегации депутаты НС В.Багдасарян, А.Баблоян, К.Авагян и А.Рустамян. 25 ноября делегация НС встретилась с председателем Сената Франции Жераром Ларше. В ходе встречи Г.Саакян поздравил...