Նոյեմբերի 26-ին նիստեր են գումարել ԱԺ մշտական հանձնաժողովները: ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Միքայել Մելքումյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցումով քննարկել է ԱԺ պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանի հեղինակած «ՀՀ մաքսային օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրինագիծը: Գործող օրենսդրությամ...
Շարունակվում է ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակության աշխատանքային այցը Ֆրանսիայի Հանրապետություն: Հիշեցնենք, որ պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Վահրամ Բաղդասարյանը, Արա Բաբլոյանը, Կարեն Ավագյանը եւ Արմեն Ռուստամյանը: Նոյեմբերի 25-ին ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակությունը...

On November 26 the NA Standing Committees convened sittings. The RA NA Standing Committee on Economic Affairs moderated by Mikayel Melkumyan in the first reading debated the bill “On Amending the RA Customs Code” authored by Edmon Marukyan.The RA Deputy Minister of Finance Vakhtang Mirumyan has note...
The working visit of the delegation led by the RA NA President Galust Sahakyan to the Republic of France continues. Let us remind that the delegation comprises of the RA NA deputies Vahram Baghdasaryan, Ara Babloyan, Karen Avagyan and Armen Rustamyan. On November 25 the delegation of the RA Nat...