ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի եւ ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովները նոյեմբերի 24-ին կազմակերպել էին խորհրդարանական համատեղ լսումներ՝ քննարկելու «Հայաստանի Հանրապետության «Եվրասիական տնտեսական միության մասին» 2014 թ. մայիսի 29-ի պայմանագրին միանալու վերաբերյալ» թեման: Խորհրդարանական լ...
Աշխատանքային այցով Ֆրանսիայում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությունը նոյեմբերի 23-ին ներկա է եղել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Ֆրանսիայի մասնաճյուղի 2014թ. դրամահավաք-հեռախոսամարաթոնի (ֆոնետոն) փակման արարողությանը: ՀՀ ԱԺ նախագահին ուղեկցել են ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա...

On November 24 the RA NA Standing Committees on Foreign Relations and on Economic Affairs organized parliamentary joint hearings to discuss the theme “On Joining the Eurasian Economic Union on May 29, 2014 of the Republic of Armenia. The RA NA deputies, members of the government, representatives of ...
The delegation led by the RA NA President Galust Sahakyan being in France on a working visit took part in the closing ceremony of 2014 fund raising-Phoneathon of the French branch of Hayastan All-Armenian Fund on November 23. The Head of the RA NA Armenia-France Friendship Group Ara Babloyan, deputi...