ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի եւ ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովները նոյեմբերի 24-ին կազմակերպել էին խորհրդարանական համատեղ լսումներ՝ քննարկելու «Հայաստանի Հանրապետության «Եվրասիական տնտեսական միության մասին» 2014 թ. մայիսի 29-ի պայմանագրին միանալու վերաբերյալ» թեման: Խորհրդարանական լ...
Աշխատանքային այցով Ֆրանսիայում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությունը նոյեմբերի 23-ին ներկա է եղել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Ֆրանսիայի մասնաճյուղի 2014թ. դրամահավաք-հեռախոսամարաթոնի (ֆոնետոն) փակման արարողությանը: ՀՀ ԱԺ նախագահին ուղեկցել են ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա...

24 ноября постоянные комиссии НС по внешним сношениям и по экономическим вопросам организовали парламентские слушания для обсуждения темы “О присоединении Республики Армения к договору о Евразийском экономическом союзе (ЕАЭС) от 29 мая 2014 г.”. В слушаниях приняли участие депутаты НС, члены правите...
23 ноября возглавляемая Председателем НС Г.Саакяном делегация, находящаяся с рабочим визитом во Франции, присутствовала на церемонии закрытия телефонного марафона по сбору средств (фонетона) 2014 года французского филиала Всеармянского фонда “Айастан”. Председателя НС РА сопровождали руководите...