Հունիսի 12-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը, ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը, ԱԺ փոխնախագահներ Էդուարդ Շարմազանովը, Հերմինե Նաղդալյանը, Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, ԱԺ պատգամավորները ՀՀ նախկին վարչապետ, Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության նախկին նախագահ, պետական, քաղաքական գործիչ Անդրանիկ Մարգարյանի ծննդյան օրվա կապակցությամբ այցելեցին Կոմիտասի անվան քաղաքային պանթեոն, ծաղիկներ դրեցին Անդրանիկ Մարգարյանի շիրմաքարին` իրենց հարգանքի տուրքը մատուցելով հանգուցյալ վարչապետի հիշատակին:
Հայ Առաքելական Եկեղեցու սպասավորների կողմից մատուցվեց հոգեհանգստյան կարգ:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը մասնակցեց Ռուսաստանի օրվան նվիրված ընդունելությանը
Հունիսի 12-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը մասնակցեց Ռուսաստանի Ազգային տոնի`  Ռուսաստանի օրվան նվիրված պաշտոնական ընդունելությանը: ԱԺ նախագահը շնորհավորեց Ռուսաստանի օրվա կապակցությամբ: «Հարգարժան պարոն դեսպան, շնորհավորում եմ Ձեզ Ռուսաստանի Դաշնության ազգային տոնի` Ռուսաստանի օրվա կապակցու...
Հունիսի 12-ին Ազգային ժողովը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը եւ 67 կողմ, 40 դեմ, 5 ձեռնպահ ձայների հարաբերակցությամբ ընդունեց «ՀՀ 2013 թ. պետական բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությունը հաստատելու մասին» ՀՀ ԱԺ որոշման նախագիծը: Պատգամավորները շարունակեցին քննարկել «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ...
Հունիսի 12-ին ԱԺ գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մարտուն Գրիգորյանը եւ հանձնաժողովի անդամները հանդիպեցին բնապահպանական հարցերով զբաղվող մի շարք հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ՝ նրանց խնդրանքով: Բնապահպանները հանձնաժողովի անդամներին տեղեկաց...

Дань уважения – памяти А.Маргаряна
12 июня Председатель НС Г.Саакян, Премьер-министр РА О.Абраамян, вице-спикеры НС Э.Шармазанов и Э.Нагдалян, мэр Еревана Т.Маргарян, депутаты НС в связи с днем рождения бывшего премьер-министра, экс-председателя РПА, государственно-политического деятеля А.Маргаряна посетили городской пантеон им. Комитаса, возложили цветы к могиле А.Маргаряна, отдав дань уважения памяти покойного премьера.
Служителями ААЦ была проведена поминальная церемония.
12.06.2014
Председатель НС Г.Саакян принял участие в приеме в честь Дня России
12 июня Председатель НС Г.Саакян принял участие в официальном приеме в честь национального праздника РФ – Дня России. Спикер парламента поздравил в связи с праздником  России и, в частности, сказал:“Союзнические стратегические отношения с Россией – одни из важнейших приоритетов внешней политики...
Завершилась пятая сессия НС пятого созыва
12 июня Национальное Собрание продолжило работу четырехдневных заседаний и приняло проект решения НС “Об утверждении годового отчета об исполнении Государственного бюджета РА на 2013 г.” – в соотношении голосов 67 “за”, 40 – “против” и  5 “воздержавшихся”.  Депутаты НС продолжили в первом ...
12 июня председатель Постоянной комиссии НС по вопросам сельского хозяйства и охраны природы М.Григорян и члены комиссии встретились с представителями ряда общественных организаций (ОО), занимающихся экологическими проблемами, – по их просьбе.Экологи поделились с комиссией своей обеспокоенностью про...