Հունիսի 1-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը թոռնիկների հետ այցելեց Մանկական զբոսայգի: Զբոսայգում տիրող մթնոլորտն առավել աշխուժացավ, երբ փոքրիկներին շնորհավորելու եկավ խորհրդարանի ղեկավարը:
Գալուստ Սահակյանն իր ներդրումն ունեցավ նաեւ NEWS.am լրատվական-վերլուծական գործակալության ամենամյա ակցիային, որը իրականացվում էր Երեւանի Մանկական երկաթուղու հարակից տարածքում Երեխաների իրավունքների պաշտպանության միջազգային օրվա կապակցությամբ իրականացված բարեգործական ցուցահանդես-վաճառքին: Այգում տեղադրված էին պաղպաղակի վաճառակետեր, եւ երեխաների սիրելի պաղպաղակները վաճառում էին քաղաքական գործիչները եւ շոուբիզնեսի ներկայացուցիչները: Իրականացվում էր նաեւ ձեռագործ աշխատանքների, մանկական գրքերի ցուցահանդես-վաճառք:
Խորհրդարանի ղեկավարը մեկ առ մեկ մոտեցավ տաղավարներին: Ակցիայի շրջանակում վաճառվող պաղպաղակի ամբողջ գումարը, իսկ ձեռագործ իրերի, մանկական գրքերի մի մասը փոխանցվելու է Քարվաճառի շրջանի անապահով երեխաների կարիքները հոգալուն:
Օրենսդրի ղեկավարի մաղթանքը երեխաներին մեկն է` խաղաղ, անհոգ եւ երջանիկ մանկություն, բարօրություն եւ արժանապատիվ ապագա:
01.06.2014
Հունիսի 1-ը՝ բաց դռների օր Ազգային ժողովում
Շարունակելով ձեւավորված բարի ավանդույթը՝ հունիսի 1-ին կրկին բացվեցին Ազգային ժողովի այգու դռները: Երեխաների իրավունքների պաշտպանության միջազգային օրվա կապակցությամբ Ազգային ժողովի տարածքում կազմակերպվել էր ուրախ եւ հետաքրքիր միջոցառումների շարք փոքրիկների համար: Տոնը համեմված էր սիրված մուլտհերոսներ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի ուղերձը Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ
«Սիրելի երեխաներ եւ ծնողներ, շնորհավորում եմ Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ: Երկրի եւ ժողովրդի ապագայի կենսունակությունը պայմանավորված է նաեւ երեխաների, նրանց իրավունքների հանդեպ հասարակության  եւ պետության այսօրվա վերաբերմունքով, դրանց պաշտպանության ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլեր...

1 июня Председатель НС РА Г.Саакян посетил вместе с внуками Детский парк. Царящую в парке веселую атмосферу еще более оживило появление главы парламента, пришедшего поздравить детвору.
Г.Саакян внес свой вклад также в ежегодную акцию информационно-аналитического агентства NEWS.am, проводимую на территории парка ереванской Детской железной дороги, – благотворительную выставку-продажу к Международному дню защиты детей. В парке были размещены лотки продажи мороженого, в которых торговали любимым детским лакомством политические деятели и представители шоу-бизнеса. Состоялась также продажа рукодельных работ, детских книг.
Глава парламента подходил ко всем лоткам и павильонам. Вся выручка от проданного мороженого, а также часть суммы от продажи рукодельных работ и детских книг пойдут в рамках акции на нужды необеспеченных семей Карвачарского района НКР.
Пожелание главы законодательного органа детям одно – мирное, беззаботное и счастливое детство, благополучие и достойное грядущее.
01.06.2014
1 июня – день открытых дверей в НС
Продолжая сложившуюся добрую традицию, 1 июня вновь открылись двери парка НС.  В связи с Международным днем защиты детей на территории парламентского парка был организован ряд веселых и интересных мероприятий для детворы.   Праздник оживился персонажами любимых мультфильмов, сказочным...
Послание Председателя НС Г.Саакяна в связи с Международным днем защиты детей
“Дорогие дети и родители!Поздравляю с Международным днем защиты детей.  Грядущее страны и народа обусловлены также сегодняшним отношением общества и государства к детям и их правам, предпринимаемыми шагами к их защите.  Преданность и забота родителей о детях, порою доходящая в семьях до са...