ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հանդիպեց Վրաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թենգիզ Շարմանաշվիլու հետ
Նոյեմբերի 20-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հանդիպեց Վրաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թենգիզ Շարմանաշվիլու եւ դեսպանորդ Գեորգի Սագանելիձեի հետ:
Հերմինե Նաղդալյանը, ողջունելով հյուրերին խորհրդարանում, շնորհավորեց Վրաստանում տեղի ունեցած նախագահական ընտրությունների եւ նախագահի երդմնակալության առթիվ: Տիկին Նաղդալյանը հույս հայտնեց, որ հայ եւ վրացի ժողովուրդների ջերմ բարեկամական հարաբերությունները կշարունակվեն, եւ կսերտանան շփումները:
Թենգիզ Շարմանաշվիլին փաստեց, որ նախագահական ընտրություններն անցել են խաղաղ եւ ազատ մթնոլորտում՝ ապահովելով բնակչության 46 տոկոսի մասնակցությունը: Նա ընդգծեց, որ հայերը եւ վրացիները ունեն ընդհանուր անցյալ եւ, վստահաբար, բարեկամական հարաբերություններ՝ ապագայում:
Աժ փոխնախագահը տեղեկացրեց Վրաստանի խորհրդարանի առաջին փոխնախագահ Մանանա Կոբախիձեի հետ առաջիկայում կայանալիք հանդիպման մասին, ինչպես նաեւ խոսեց հայ եւ վրացի կին խորհրդարանականների հանդիպումներ կազմակերպելու անհրաժեշտության մասին, որպեսզի քննարկեն տարածաշրջանի կանանց խնդիրները, խորհրդարանական կանանց դիքրորոշումները տարբեր ակտուալ հարցերի վերաբերյալ:
Զրույցի ընթացքում քննարկվեցին առաջիկայում նախատեսվող հանդիպումներն ու համատեղ ծրագրերը, երկու խորհրդարաններում բարեկամական խմբերի համագործակցությանը, կրթությանը, մշակույթին, տարածաշրջանային խնդիրներին վերաբերող հարցեր:
20.11.2013
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպեց Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության Ազգային կոնգրեսի Պատգամավորների պալատի նախագահ Էնրիկե Էդուարդո Ալվեսի հետ
Նոյեմբերի 20-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը մայրաքաղաք Բրազիլիայում հանդիպեց Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության Ազգային կոնգրեսի Պատգամավորների պալատի նախագահ Էնրիկե Էդուարդո Ալվեսի հետ: Ողջունելով ԱԺ նախագահին եւ շնորհակալություն հայտնելով իր հրավերը ընդունելու եւ պաշտոնական այցով Բրազիլիա ժամա...

Вице-спикер НС Э.Нагдалян встретилась с Чрезвычайным и Полномочным Послом Грузии Т.Шарманашвили
20 ноября вице-спикер НС Э.Нагдалян встретилась с Чрезвычайным и Полномочным Послом Грузии Т.Шарманашвили и посланником Г.Саганелидзе.
Э.Нагдалян, приветствуя гостей, поздравила с прошедшими в Грузии президентскими выборами и инаугурацией президента. Она выразила надежду, что теплые дружественные отношения армянского и грузинского народов продолжатся и впредь, а контакты станут еще более частыми.
Т.Шарманашвили отметил, что президентские выборы прошли в мирной и свободной атмосфере, обеспечив участие 46% населения. Он подчеркнул, что армяне и грузины имеют общее прошлое и прочные дружественные отношения – в будущем.
Вице-спикер НС проинформировала о предстоящей встрече с первым вице-спикером грузинского парламента М.Кобахидзе, а также коснулась необходимости более тесного сотрудничества армянских и грузинских женщин-парламентариев для обсуждения региональных проблем,   выяснения их позиций по различным актуальным вопросам.
В ходе встречи обсуждены были также предстоящие встречи и совместные программы, сотрудничество групп дружбы в обоих парламентах, вопросы образования, культуры и т.д.
20.11.2013
Председатель НС РА О.Абраамян встретился с председателем Палаты депутатов Национального конгресса Федеративной Республики Бразилия Энрике Эдуардо Алвесом
20 ноября Председатель НС РА О.Абраамян в столице Бразилиа встретился с председателем Палаты депутатов Национального конгресса Федеративной Республики Бразилия Энрике Эдуардо Алвесом.Приветствовав Председателя НС и поблагодарив его за принятое приглашение и прибытие с официальным визитом в Бразилию,...