Հունիսի 7-ին ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության անդամ Նաիրա Զոհրաբյանը խմբակցությունում ընդունեց Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության փոխդեսպան եւ հյուպատոս Գերըթ Ուին Օուենին:
Հյուրի խնդրանքով տիկին Զոհրաբյանը ներկայացրեց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության տեսակետը ներքաղաքական վերջին զարգացումների վերաբերյալ: ԲՀԿ քաղաքական խորհրդի անդամը հարկ համարեց հիշեցնել, որ մարտիմեկյան իրադարձություններից հետո կուսակցության հրավիրած համագումարը ընդունել է հայտարարություն, որում արձանագրվել է երկրում ներքաղաքական մշակույթի փոփոխության անհրաժեշտության մասին: Մեջբերելով հայտարարությունը` տիկին Զոհրաբյանն ասաց, որ իրենց համագումարը դեռեւս մարտի 1-2-ի դեպքերից հետո էր արձանագրել, որ փոխադարձ անհանդուրժողականությունն ու թշնամանքը չեն կարող նպաստել երկրում բարեփոխումների առաջ մղմանը, եւ միայն քաղաքացիական համերաշխությունն ու հանդուրժողականությունը, միմյանց տեսակետը եւ ձայնը լսելու մշակույթը կարող են նպաստել երկրում սկիզբ առած ժողովրդավարական բարեփոխումների իրականացմանը: Ուստի, խմբակցության ներկայացուցչի գնահատմամբ, ԲՀԿ-ն մշտապես կողմ է եղել նույնիսկ ամենաարմատական ընդդիմախոսների միջեւ երկրի քաղաքական օրակարգում առկա բոլոր խնդիրները քննարկելու եւ միասնական լուծումներ գտնելու մշակույթին: Ըստ ԲՀԿ քաղաքական խորհրդի անդամի` ԲՀԿ-ի գնահատմամբ Հայաստանի թե ներքին, թե արտաքին քաղաքական օրակարգում չկան եւ չեն կարող լինել այնպիսի ողջամիտ հարցեր, որոնք հնարավոր չլինի քննարկել անգամ ամենաարմատական ընդդիմախոսների հետ:
Պարոն Օուենի խնդրանքով Նաիրա Զոհրաբյանը ներկայացրեց ԲՀԿ-ի տեսակետը Հայաստանի տնտեսական քաղաքականության, ինչպես նաեւ եվրաինտեգրման խնդիրների շուրջ:
Հունիսի 7-ին ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը հանդիպեց Չեխիայի Հանրապետության ԱԳՆ Արեւելյան գործընկերության հարցերով Հատուկ հանձնարարություններով դեսպան  Պիտեր Մարեշի եւ Արեւելյան գործընկերության հարցերով փորձագետ  Եվա Կորդովանի հետ: Կարեւորելով ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի կարգադրությամբ, բարեգործական եւ հայանպաստ երկարամյա ակտիվ գործունեության համար ազգային բարերար Ալբեր Բոյաջյանը պարգեւատրվել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի Պատվո մեդալով: Հունիսի 7-ին ՀՀ Ազգային ժողովում տեղի ունեցավ պարգեւատրման հանդիսավոր արարո...

On June 7 the NA PAP faction member Naira Zohrabyan received Gareth Wynn Owen, Deputy Head of Mission and Consul of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland.
At the guest’s request Mrs Zohrabyan presented the Prosperous Armenia Party (PAP) viewpoint on the latest inner-political developments. The member of the PAP political board considered important to remind that the Party Congress convened after the March 1 events adopted a statement, which had recorded about the necessity to change the inner-political culture. Quoting the statement, Mrs Zohrabyan mentioned that their Congress had already recorded after the March 1-2 events that mutual intolerance and animosity could not promote advancing reforms in the country, and only civil solidarity and tolerance, culture of listening to each other’s viewpoints could promote the implementation of the democratic reforms, which had been launched in the country. Thus, according to the faction representative’s assessment, the PAP had permanently stood for the culture of discussing all the issues existing on country’s political agenda and finding out joint solutions even between the most radical oppositions. As to the PAP political board member, according to the PAP’s assessment, there are and cannot be no such reasonable problems on Armenia’s internal and external political agenda, which are impossible to consider even with the most radical oppositions.
At Mr Owen’s appeal, Naira Zohrabyan presented the PAP viewpoint over Armenia’s economic policy, as well as the issues of European integration.
On June 7 Naira Zohrabyan, Chairwoman of the NA Standing Committee on European Integration, met with Ambassador Petr Mareš, Special Envoy for Eastern Partnership of the Czech Republic Foreign Ministry and Mrs Eva Kordovan, expert on Eastern Partnership.Emphasizing the Eastern Partnership, the Commit...
The national philanthropist Albert Boyajian was awarded the NA Medal of Honour for his benevolent and pro-Armenian long-lasting energetic activity by the Speaker of the RA National Assembly Hovik Abrahamyan’s order.On June 7 the solemn awarding ceremony was held in the RA National Assembly. Handing ...