ՀՀ ԱԺ նախագահը մասնակցեց Ռուսաստանի օրվան նվիրված միջոցառմանը
Հունիսի 10-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը Ռուսաստանի Դաշնության դեսպանությունում մասնակցեց Ռուսաստանի Ազգային տոնի` Պետական ինքնիշխանության մասին հռչակագրի ընդունման օրվան նվիրված հանդիսությանը: ԱԺ նախագահը շնորհավորեց ներկաներին Ռուսաստանի օրվա կապակցությամբ:...
10.06.2011
Տեղի ունեցավ միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 8-րդ նիստը
Հունիսի 10-ին Երեւանում տեղի ունեցավ ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ԼՂՀ Ազգային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 8-րդ նիստը: Մինչեւ նիստը սկսվելը Հայաստանի եւ Արցախի  խորհրդարանականները ծաղիկներ դրեցին 1999թ. հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության զոհերի  հիշատակը հավերժացն...
Հունիսի 10-ին ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի  նախագահ Արմեն Ռուստամյանն ընդունեց  ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Չարլզ Լոնսդեյլին եւ Մեծ Բրիտանիայի արտաքին գործերի նախարարության Արեւելյան Եվրոպայի ու Կենտր...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի բացման խոսքը եւ ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանի ողջույնի խոսքը ՀՀ ԱԺ եւ ԼՂՀ ԱԺ միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի ութերորդ նիստի ժամանակ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի բացման խոսքը   «Հարգարժան պարոն Ղուլյան, Հարգելի գործընկերներ   Թույլ տվեք Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի ու անձամբ իմ անունից ողջունել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մեր գործընկերներին եւ շնորհավորել մեր խորհրդարանների միջեւ հ...

RA NA Speaker Takes Part in the Event Dedicated to the Russia Day
On June 10 in the premises of the Embassy of the Russian Federation the RA NA Speaker Hovik Abrahamyan took part in the ceremony dedicated to the National Day of Russia, the Day of the Adoption of the Declaration of State Sovereignty of the Russian Federation. The NA Speaker congratulated those pres...
10.06.2011
8th Sitting of the Inter-Parliamentary Committee Held
On June 10 the 8th sitting of the Inter-Parliamentary Cooperation Committee between the RA National Assembly and the NKR National Assembly was held in Yerevan.Before beginning the sitting the parliaments of Armenia and Artsakh laid flowers at the memorial perpetuating the memory of the October 27, 1...
On June 10 Armen Rustamyan, Chairman of the NA Standing Committee on Foreign Relations, received Charles Lonsdale, Ambassador of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, and Laurie Bristow, Director of the Eastern Europe and Central Asia Directorate of the Foreign Office of Great Br...
RA NA Speaker Hovik Abrahamyan’s Opening Speech and the NKR NA Speaker Ashot Ghulyan’s Welcoming Speech at the Eighth Sitting of the Inter-Parliamentary Cooperation Committee between the RA NA and the NKR NA
RA NA Speaker Hovik Abrahamyan’s Opening speech“Honourable Mr Ghulyan,Dear colleagues,Let me welcome our colleagues from the Republic of Nagorno Karabakh in the name of the National Assembly of the Republic of Armenia and personally me and congratulate them on the occasion of the convocation of the ...