ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն այցելեց Նորքի տարեցների տուն- ինտերնատ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը դեկտեմբերի 28-ին այցելեց Նորքի  տարեցների տուն- ինտերնատ: Նշենք, որ   խորհրդարանի ղեկավարն այստեղ սպասված հյուր  է, իսկ նրա այցը` բարի ավանդույթ:  Այդ պատճառով էլ բնակիչները համարում են, որ Հովիկ Աբրահամյանը բնավ էլ հյուր չէ, այլ` հարազատ մարդ իրենց համար: Հիշեցնենք, որ նախկինում էլ` եւ 2008 թվականին, եւ անցյալ տարի ԱԺ նախագահն այցելել էր այս հաստատություն եւ այնտեղ բնակվող տարեցներին, ինչպես նաեւ մշտապես իր ուշադրության կենտրոնում է  պահում նրանց խնդիրները եւ աջակցում դրանց լուծմանը:
Հերթական այցելությանն Ազգային ժողովի ղեկավարըկրկին դատարկաձեռն չէր գնացել, սակայն նվերներից բացի տուն ինտերնատի բնակիչների համար ԱԺ նախագահի հովանավորությամբ վերանորոգվել էր հանգստի սենյակը, ուր ստեղծվել էին հարմարավետ պայմաններ: Հովիկ Աբրահամյանը շրջեց տուն- ինտերնատում, ծանոթացավ կեցության պայմաններին, կատարված աշխատանքներին ու առկա խնդիրներին: Նա խոստացավ հաջորդ տարի եւս աջակցել հաստատությանը: « Նախորդ հանդիպման ժամանակ պայմանավորվեցինք, որ ձեր բոլոր խնդիրները լուծելու ենք: Մենք միշտ մեր խոստումներն իրականացրել ենք եւ այսուհետ եւս իրականացնելու ենք: Կփորձենք 2011-ին եւս լուծել ձեր խնդիրները», - ավելի ուշ, իր հովանավորությամբ կազմակերպված հանդիսավոր միջոցառման ժամանակ, դիմելով բնակիչներին` ասաց խորհրդարանի ղեկավարը:
Տոնախմբությունն անցավ անմիջական ու անկաշկանդ, հարազատ  մթնոլորտում, ջերմ խոսքերով, երգ ու պարով: «Դուք միշտ եղել եք եւ այսուհետ եւս լինելու եք մեր ուշադրության կենտրոնում: Դուք արժանի եք ապրելու բարեկեցիկ կյանքով»,- գալիք Ամանորի եւ Սուրբ ծննդի տոների կապակցությամբ շնորհավորելով տարեցներին` ասաց Հովիկ Աբրահամյանը` մաղթելով հաջողություններ, առողջություն եւ երջանկություն:  ԱԺ նախագահը շնորհակալություն հայտնեց տուն-ինտերնատի աշխատակազմին` բնակիչների նկատմամբ հոգատար վերաբերմունքի, դժվարին, բայց արժանապատիվ աշխատանքի համար:
ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Արթուր Գրիգորյանը իր շնորհավորանքները հղելով գալիք Ամանորի առթիվ` խորին շնորհակալություն հայտնեց Ազգային ժողովի նախագահին` բարձր գնահատելով նրա աջակցությունը, որ նա մշտապես  ցուցաբերում է սոցիալական ոլորտին, հատկապես տարեցներին ու երեխաներին, անապահով ընտանիքներին:
Իրենց երախտագիտությունը հայտնեցին նաեւ  Նորքի  տարեցների տուն- ինտերնատի բնակիչները, ովքեր շատ հուզված էին ԱԺ նախագահի հոգատարությունից, իրենց եւ հաստատության հանդեպ  նրա աջակցությունից, վստահ, որ այդ վերաբերմունքը շարունակական է լինելու:
ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների ճեպազրույցները
Դեկտեմբերի 28-ին կայացած ճեպազրույցներում անցնող տարին ամփոփեցին խորհրդարանական վեց մշտական հանձնաժողովների ղեկավարները: ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի  2010 թ.-ի գործունեությունը ներկայացնելով` Նաիրա Զոհրաբյանը նախ խոսեց իր ղեկավարած հանձնաժողովի առանձնահատկությունների...

On December 28 the Speaker of RA National Assembly Hovik Abrahamyan visited Nork Nursing Home. We’ll note that the head of the parliament is an expected guest, and his visit is a good tradition. That is why the residents consider that Hovik Abrahamyan is not a guest at all, but a close man for them. We’ll remind that before and in 2008, and last year the NA Speaker visited this institution and the elder people residing there, as well focuses at their problems and supports their solution.
The head of the National Assembly had not again gone empty handed this time, however apart from the presents under the patronage of the NA Speaker the rest room had been repaired for the residents of the nursing home, where convenient conditions had been created. Hovik Abrahamyan walked around the nursing home, and got familiarized with the works done and the existing problems. He promised next year also to support the institution. “During the previous meeting we agreed that we’d solve all your problems. We had always fulfilled our promises and from now on we’d fulfill them. We’ll try in 2011 to solve your problems,” later during the solemn event organized by his patronage, addressing the residents said the head of the parliament.
The festivity was held in direct and sincere atmosphere, with warm words, singing and dancing. “You have always been and from now will be at the center of our attention. You deserve to live with well-to-do life,” said Hovik Abrahamyan congratulating the elders on the coming New Year and Christmas holidays, wishing them success, health and happiness. The NA Speaker thanked the staff of the nursing home for the caring attitude towards the residents, hard, but dignifying work.
RA Minister of Labor and Social Affairs Artur Grigoryan congratulated those present on the New Year, deeply thanked the Speaker of the National Assembly, highly assessing his support that he had always showed to the social sphere, especially to the elder people and the children, and vulnerable families.
The residents of the Nork nursing home, who were very excited by the NA Speaker’s care for supporting them and their institution, expressed their gratitude, being sure that this attitude would be continuous.
28.12.2010
Briefings of RA NA Standing Committees
The heads of the parliamentary six standing committees summed up the passing year in the briefings held on December 28.Naira Zohrabyan presented the activities of the NA Standing Committee on European Integration in 2010 first talked about the peculiarities and spheres of the committee. The Chairper...