ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտագնա նիստը Շիրակի մարզ
Դեկտեմբերի 17-ին ԱԺ տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովը Հովհաննես Մարգարյանի գլխավորությամբ արտագնա նիստ անցկացրեց ՀՀ Շիրակի մարզի Արեգնադեմ, Ջաջուռ եւ Առափի գյուղերում:  Նշենք, որ ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հ...
ԱԺ արտահերթ նստաշրջանի դեկտեմբերի 17-ի նիստում ԱԺ պատգամավորները շարունակեցին քննարկել  նախորդ նիստում ընդհատված «Աղբահանության եւ սանիտարական մաքրման մասին» օրինագիծը եւ մի շարք օրենքներում փոփոխություններ ու լրացումներ առաջարկող օրինագծերի փաթեթը: Իրենց ելույթներում Արծվիկ Մինասյանը, Լարիսա Ա...

Outgoing Sitting of RA NA Standing Committee on Territorial Management and Local-Self Government to Shirak Marz
On December 17 the NA Standing Committee on Territorial Management and Local-Self Government to Shirak Marz led by Hovhannes Margaryan held an outgoing sitting in the villages of Aregnadem, Jajur and Arapi of RA Shirak Marz. We’ll note that the outgoing sitting being held by the NA Standing Com...
At December 17 NA extraordinary session the NA deputies continued to debate the bill On Trash Pickup and Sanitary Cleaning and the package of bills proposing amendments and addenda to a number of laws, which were interrupted at the sitting.Presenting the view of the Heritage faction Styopa Safaryna ...