Տեղի ունեցան ԱԺ աշնանային նստաշրջանի վերջին ճեպազրույցները
Դեկտեմբերի 10-ին ՀՀ Ազգային ժողովում տեղի ունեցան  ԱԺ աշնանային  նստաշրջանի վերջին ճեպազրույցները:  Քառօրյա նիստերում քննարկված օրինագծերից բացի, խմբակցությունների ներկայացուցիչներն անդրադարձան վերջին օրերին տեղի ունեցած Երեւանի քաղաքապետի հրաժարականին եւ ՀՀ արդարադատության նախարարի պ...
10.12.2010
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՀ-ում Կորեայի Հանրապետության դեսպան Լի Յու Հոյին
Դեկտեմբերի 10-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Կորեայի Հանրապետության դեսպան Լի Յու Հոյին: Հանդիպմանը ներկա էին ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Գեղամ Ղարիբջանյանը, ՀՀ փոխարտգործնախարար Սերգեյ Մանասարյանը, Հայաստանի Հանրապետությունում Կորեայի Հանրապետության ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի ուղերձը Մարդու իրավունքների պաշտպանության օրվա կապակցությամբ
Համաշխարհային քաղաքակրթությունն իր պատմության ընթացքում ձեւավորել է արժեքային մի համակարգ, որի վրա են հիմնվում մարդու իրավունքներն ու հիմնարար ազատությունները, որոնք փաստաթղթային ձեւակերպում են ստացել ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի ընդունած Մարդու իրավունքների համընդհանուր հռչակագրով: Որպես փոխկապակցված հ...

Last Briefings of the NA Autumn Session Held
On December 10 in RA National Assembly the last briefings of the NA autumn session were held.Besides the debated bills in the four-day sittings, the representatives of the factions touched upon the resignation of the Mayor of Yerevan and the retirement of RA Justice Minister.The Head of the NA Herit...
10.12.2010
RA National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan Receives the Ambassador of the Republic of Korea to RA Lee Youn Hoy
On December 10 the Speaker of RA National Speaker Hovik Abrahamyan received the Ambassador of the Republic of Korea to the Republic of Armenia Lee Youn Hoy. The Chief of RA Staff Gegham Gharibjanyan, RA Deputy Foreign Minister Sergey Sanasaryan, Honourable Consul of the Republic of Korea to the Repu...
Message of RA NA Speaker Hovik Abrahamyan On Human Rights Day
During its history the world civilization has formed a system of values, on which the human rights and fundamental freedoms are based, and they had their wording in the document by the Universal Proclamation of Human Rights, adopted by the UN General Assembly. As interrelated notions they characteri...