Ազգային ժողովի այգում ամանորյա տրամադրություն էր տիրում
Խորհրդարանի «Բաց դռներ» քաղաքականության շրջանակում, Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հովանավորությամբ դեկտեմբերի 27-ին ԱԺ այգում հյուրընկալվեցին փոքրիկները, Ձմեռ պապը եւ Ձյունանուշը, սիրված հեքիաթների հերոսները: Մինչ համերգային ծրագրի մեկնարկը երեխաներն ու նրանց ուղեկցող ծնողները, տատիկ-պապիկներն արդեն հավաքվել էին խորհրդարանի վառ լուսավորված եւ զարդարված այգում` մեծ տոնածառի մոտ:
Փոքրիկները հնարավորություն ունեցան լսելու իրենց սիրած երգերը, պարելու հեքիաթների հայտնի հերոսների ու բազմազան Սանտա Կլաուսների, Կաղանդ պապերի ու Ձմեռ պապիկների հետ: Նրանց միացան նաեւ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը եւ պատգամավորները:
Տոնական այգուց երեխաները հեռացան տպավորված ու ոչ դատարկաձեռն` Ձմեռ պապիկը նրանց համար նաեւ նվերներ էր պատրաստել:
Տոնական միջոցառման հերթական անակնկալը «Ռեինկարնացիա» խմբի եւ Ռոլանդ Գասպարյանի կողմից իրականացվող ակցիան էր, որի նպատակն է Ամանորի շեմին բոլորին սեր նվիրել եւ հիշեցնել, որ մարդկային ամենամեծ եւ նվիրական արժեքը մաքուր ու անկեղծ զգացմունքներն են: Ակցիայի շրջանակներում «Ռեինկարնացիա» խումբը եւ Ռոլանդ Գասպարյանը կատարեցին «Սեր» երգը: Ձայնասկավառակի թողարկմանն աջակցել էր ՀՀ ԱԺ նախագահ  Հովիկ Աբրահամյանը: Նշենք, որ ակցիան կշարունակվի մի քանի օր եւս, անցորդներին կնվիրեն «Սեր» երգի ձայնասկավառակներ:
27.12.2010
ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցությունն ամփոփեց 2010 թ. գործունեությունը
Դեկտեմբերի 27-ին տարեվերջյան հաշվետու ասուլիս էր հրավիրել ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցությունը: Խմբակցության ղեկավար Ստյոպա Սաֆարյանը նշեց, որ 2010թ. ընթացքում խմբակցությունը ծավալել է խորհրդարանական, միջխորհրդարանական եւ  արտախորհրդարանական ակտիվ գործունեություն: Խմբակցության անդամները հանդես են ...
ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նախագահները ներկայացրեցին 2010 թ. կատարած աշխատանքը
Դեկտեմբերի 27-ին տեղի ունեցան ՀՀ ԱԺ մշտական 6 հանձնաժողովների ճեպազրույցները, որոնց ընթացքում հանձնաժողովների նախագահները ներկայացրեցին 2010 թ. կատարած աշխատանքը: ԱԺ առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովի 2010 թ. գործունեությունը ներկայացրեց հանձնաժողովի նախագահ Արա Բ...

New Year Mood in the Park of the National Assembly
Within the framework of the Open Doors policy of the Parliament under the patronage of the Speaker of the National Assembly Hovik Abrahamyan on December 27 the little children, Santa Claus and the Snow Maiden, the characters of the beloved folk-tales were hosted in the Park of the National Assembly. Before the beginning of the concert programme the children and the parents, grandmothers and grandfathers accompanying them had been already gathered in the brightly lighted and decorated park of the parliament at the big Christmas tree.
The kids had opportunity to hear their favourite songs, dance with the well-known heroes of the folk-tales and various kinds of Santa Clauses, Father Frosts. The NA Speaker Hovik Abrahamyan also joined them.
The children left the festive park impressed and not with empty hands: the Father Frost had also prepared presents for them.
The next surprise of the festive event was the action being carried out by the Reincarnation group and Roland Gasparyan. The aim of it was to give love to everybody on the eve of the New Year and to remind that the human biggest and innermost value could be the clean and sincere feelings. Within the framework of the action the Reincarnation group and Roland Gasparyan performed the song Love. RA NA Speaker Hovik Abrahamyan supported the release of the CD. To recap, the action will continue for several years, they will give as a present the CDs of the song Love to the passers-by.
27.12.2010
NA Heritage Faction Sums Up the Activities of 2010
On December 27 the NA Heritage faction held a press conference at the end of the year. The head of the faction Styopa Safaryan noted that during 2010 the faction carried out parliamentary, inter-parliamentary and extra-parliamentary activity. The members of the faction made legislative initiatives o...
Chairmen of RA NA Standing Committees Present the Work Done in 2010
On December 27 the briefings of 6 RA NA Standing Committees were held, during which the chairmen of the committees presented the work done in 2010. The Chairman of the NA Standing Committee on Health Care, Maternity and Childhood Ara Babloyan presented the activities of the committee for 2010. Durin...