Ազգային ժողովի այգում ամանորյա տրամադրություն էր տիրում
Խորհրդարանի «Բաց դռներ» քաղաքականության շրջանակում, Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հովանավորությամբ դեկտեմբերի 27-ին ԱԺ այգում հյուրընկալվեցին փոքրիկները, Ձմեռ պապը եւ Ձյունանուշը, սիրված հեքիաթների հերոսները: Մինչ համերգային ծրագրի մեկնարկը երեխաներն ու նրանց ուղեկցող ծնողները, տատիկ-պապիկներն արդեն հավաքվել էին խորհրդարանի վառ լուսավորված եւ զարդարված այգում` մեծ տոնածառի մոտ:
Փոքրիկները հնարավորություն ունեցան լսելու իրենց սիրած երգերը, պարելու հեքիաթների հայտնի հերոսների ու բազմազան Սանտա Կլաուսների, Կաղանդ պապերի ու Ձմեռ պապիկների հետ: Նրանց միացան նաեւ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը եւ պատգամավորները:
Տոնական այգուց երեխաները հեռացան տպավորված ու ոչ դատարկաձեռն` Ձմեռ պապիկը նրանց համար նաեւ նվերներ էր պատրաստել:
Տոնական միջոցառման հերթական անակնկալը «Ռեինկարնացիա» խմբի եւ Ռոլանդ Գասպարյանի կողմից իրականացվող ակցիան էր, որի նպատակն է Ամանորի շեմին բոլորին սեր նվիրել եւ հիշեցնել, որ մարդկային ամենամեծ եւ նվիրական արժեքը մաքուր ու անկեղծ զգացմունքներն են: Ակցիայի շրջանակներում «Ռեինկարնացիա» խումբը եւ Ռոլանդ Գասպարյանը կատարեցին «Սեր» երգը: Ձայնասկավառակի թողարկմանն աջակցել էր ՀՀ ԱԺ նախագահ  Հովիկ Աբրահամյանը: Նշենք, որ ակցիան կշարունակվի մի քանի օր եւս, անցորդներին կնվիրեն «Սեր» երգի ձայնասկավառակներ:
27.12.2010
ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցությունն ամփոփեց 2010 թ. գործունեությունը
Դեկտեմբերի 27-ին տարեվերջյան հաշվետու ասուլիս էր հրավիրել ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցությունը: Խմբակցության ղեկավար Ստյոպա Սաֆարյանը նշեց, որ 2010թ. ընթացքում խմբակցությունը ծավալել է խորհրդարանական, միջխորհրդարանական եւ  արտախորհրդարանական ակտիվ գործունեություն: Խմբակցության անդամները հանդես են ...
ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նախագահները ներկայացրեցին 2010 թ. կատարած աշխատանքը
Դեկտեմբերի 27-ին տեղի ունեցան ՀՀ ԱԺ մշտական 6 հանձնաժողովների ճեպազրույցները, որոնց ընթացքում հանձնաժողովների նախագահները ներկայացրեցին 2010 թ. կատարած աշխատանքը: ԱԺ առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովի 2010 թ. գործունեությունը ներկայացրեց հանձնաժողովի նախագահ Արա Բ...

В парке НС царило новогоднее настроение
27 декабря в рамках политики “Открытых дверей” НС под патронатом Председателя НС Овика Абраамяна  в парламентском парке гостили малыши, Дед Мороз и Снегурочка, герои  любимых сказок. До начала концертной программы все собрались вокруг ярко сверкающей в огнях новогодней елки.
Дети слушали свои любимые песни, плясали вместе с героями известных сказок и различными Санта Клаусами, Дедами Морозами. К ним присоединились спикер парламента О.Абраамян и депутаты.
На предновогоднем празднестве Дед Мороз вручил детям подарки. Очередной сюрприз праздничного мероприятия преподнесли музыканты группы “Реинкарнация” и Р.Гаспарян, выступившие с исполнением   популярных песен.
Из праздничного парка дети выходили полные ярких и незабываемых впечатлений.
27.12.2010
Фракция НС “Наследие” подытожила деятельность 2010 года
27 декабря предновогоднюю отчетную пресс-конференцию созвала фракция НС “Наследие”. Лидер фракции С.Сафарян  отметил, что в текущем году фракция развернула активную парламентскую, межпарламентскую и внепарламентскую деятельность. Члены фракции, в частности,  выступили с законодательными ин...
Председатели постоянных комиссий НС представили проделанную в 2010 г. работу
27 декабря состоялись брифинги 6 постоянных комиссий НС РА, в ходе которых председатели  комиссий  представили  проделанную в 2010 г. работу.Деятельность Постоянной комиссии НС по вопросам здравоохранения, охраны материнства и детства детально представил председатель комиссии А.Баблоя...