ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Եվրոպայի խորհրդի «Ագոյի» խմբի անդամներին
Նոյեմբերի 20-ին Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Եվրոպայի խորհրդի (ԵԽ) նախարարների կոմիտեի մոնիտորինգի հանձնախմբի («Ագոյի» խումբ) անդամներին  ` ԵԽ-ում Ռումինիայի մշտական ներկայացուցիչ դեսպան Ստելիան Ստոյանի գլխավորությամբ:
Ողջունելով հյուրերին` ՀՀ ԱԺ նախագահը ԵԽ Ագոյի խմբին ներկայացրեց 2008թ. ընտրություններին հաջորդած զարգացումները եւ մարտի 1-2-ի ողբերգական իրադարձությունների հետեւանքները հաղթահարելու ուղղությամբ ձեռնարկված գործողությունները: Մանրակրկիտ քննարկելով վերջին մեկուկես տարվա զարգացումները` կողմերը համաձայնեցին, որ այդ բնագավառում լուրջ առաջընթաց է արձանագրվել: Զրուցակիցները նաեւ համաձայնեցին, որ այդ առաջընթացն ամրապնդելու համար անհրաժեշտ է շարունակել աշխատանքը` խրախուսելով հասարակության վստահությունը պետական հաստատությունների հանդեպ եւ հանրային համաձայնության ձեւավորումը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը նաեւ անդրադարձան առանց նախապայմանների հայ-թուրքական հարաբերությունները կանոնակարգելու հարցին:
Նոյեմբերի 20-ին  տեղի ունեցան խորհրդարանական խմբակցությունների  ճեպազրույցները: Հարցերն առնչվում էին «2010 թ. պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծին, ընթացիկ շաբաթավերջին Մյունխենում կայանալիք Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանի եւ Իլհամ Ալիեւի հանդիպմանը: հրաժարականին:Խոսելով...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Լիտվայի արտաքին գործերի նախարարին
Նոյեմբերի 20-ին Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Երեւանում պաշտոնական այցով գտնվող Լիտվայի արտաքին գործերի նախարար Վիգաուդաս Ուշացկասին:Ողջունելով նախարարի գլխավորած պատվիրակությանը` պարոն Աբրահամյանը հույս հայտնեց, որ այս այցը կհանդիսանա հերթական խթանը Հայաստանի եւ Լիտվայի միջեւ հա...
Նոյեմբերի 20-ին Ազգային ժողովի ղեկավարության ու պատգամավորների, մշակույթի նախարարի, ՄԱԿ-ի  մանկական հիմնադրամի հայաստանյան գրասենյակի տնօրենի, միջազգային եւ հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների եւ այյլ հյուրերի մասնակցությամբ խորհրդարանում նշվեց «Երեխաների իրավունքների մասին» կոնվ...
Շվեդիայի դեսպանը ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովում
ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը նոյեմբերի 20-ին ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Շվեդիայի Թագավորության դեսպան Լանս Գունաբ Ադենին: Հանդիպմանը ներկա էր Շվեդիայում Հայաստանի դեսպան Արա Այվազյանը:Ողջունելով հյուրին խորհրդարանում, տիկին Զոհրաբյանը կարեւո...

RA NA President Hovik Abrahamyan Receives the Members of Ago Group of the Council of Europe
On November 20 the President of the National Assembly Mr. Hovik Abrahamyan received the members of the Monitoring Committee of Ministers’ Committee (Ago Group) of the Council of Europe (CoE), led by the permanent representative of Romania in CoE, Ambassador Mr. Stelian Stoyan.
Welcoming the guests, RA NA President introduced the developments following the elections of 2008 and the undertaken actions in overcoming the consequences of the March 1-2 tragic events to the CoE Ago Group. Discussing in detail the developments of the last one year and a half the sides agreed that  serious progress has been recorded in this sphere. The interlocutors also agreed that for strengthening this progress it was necessary to continue the work, encouraging the trust of the public towards the state instututions and the formation of the public consent.
During the meeting the sides also touched upon the issue of the normalization of the Armenian-Turkish relations without preconditions.
20.11.2009
RA NA President Hovik Abrahamyan Receives Foreign Minister of Lithuania
On November 20 the President of the National Assembly Mr. Hovik Abrahamyan received the Foreign Minister of Lithuania Mr. Vigaudas Ushatskas, who was on an official visit in Yerevan. Welcoming the delegation led by the Minister Mr. Abrahamyan expressed hope that this visit would be the next stimulus...
20th Anniversary of the Convention on the Child’s Rights Marked in the Parliament
On November 20, the 20th anniversary of the Convention on the Rights of Child was marked in the parliament with the participation of the leadership and the deputies of the National Assembly, Minister of Culture, Representative of the Armenian Office of the United Nations Children’s Fund, repres...
Ambassador of Sweden in RA NA Standing Committee
On November 20 the Chairperson on NA Standing Committee on European Integration Ms. Naira Zohrabyan received the Ambassador of the Kingdom of Sweden to the Republic of Armenia Mr. Hans Gunab Aden. Ambassador of Armenia to Sweden Mr. Ara Ayvazian attended the meeting.Welcoming the guest in the parlia...