ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Եվրոպայի խորհրդի «Ագոյի» խմբի անդամներին
Նոյեմբերի 20-ին Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Եվրոպայի խորհրդի (ԵԽ) նախարարների կոմիտեի մոնիտորինգի հանձնախմբի («Ագոյի» խումբ) անդամներին  ` ԵԽ-ում Ռումինիայի մշտական ներկայացուցիչ դեսպան Ստելիան Ստոյանի գլխավորությամբ:
Ողջունելով հյուրերին` ՀՀ ԱԺ նախագահը ԵԽ Ագոյի խմբին ներկայացրեց 2008թ. ընտրություններին հաջորդած զարգացումները եւ մարտի 1-2-ի ողբերգական իրադարձությունների հետեւանքները հաղթահարելու ուղղությամբ ձեռնարկված գործողությունները: Մանրակրկիտ քննարկելով վերջին մեկուկես տարվա զարգացումները` կողմերը համաձայնեցին, որ այդ բնագավառում լուրջ առաջընթաց է արձանագրվել: Զրուցակիցները նաեւ համաձայնեցին, որ այդ առաջընթացն ամրապնդելու համար անհրաժեշտ է շարունակել աշխատանքը` խրախուսելով հասարակության վստահությունը պետական հաստատությունների հանդեպ եւ հանրային համաձայնության ձեւավորումը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը նաեւ անդրադարձան առանց նախապայմանների հայ-թուրքական հարաբերությունները կանոնակարգելու հարցին:
Նոյեմբերի 20-ին  տեղի ունեցան խորհրդարանական խմբակցությունների  ճեպազրույցները: Հարցերն առնչվում էին «2010 թ. պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծին, ընթացիկ շաբաթավերջին Մյունխենում կայանալիք Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանի եւ Իլհամ Ալիեւի հանդիպմանը: հրաժարականին:Խոսելով...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Լիտվայի արտաքին գործերի նախարարին
Նոյեմբերի 20-ին Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Երեւանում պաշտոնական այցով գտնվող Լիտվայի արտաքին գործերի նախարար Վիգաուդաս Ուշացկասին:Ողջունելով նախարարի գլխավորած պատվիրակությանը` պարոն Աբրահամյանը հույս հայտնեց, որ այս այցը կհանդիսանա հերթական խթանը Հայաստանի եւ Լիտվայի միջեւ հա...
Նոյեմբերի 20-ին Ազգային ժողովի ղեկավարության ու պատգամավորների, մշակույթի նախարարի, ՄԱԿ-ի  մանկական հիմնադրամի հայաստանյան գրասենյակի տնօրենի, միջազգային եւ հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների եւ այյլ հյուրերի մասնակցությամբ խորհրդարանում նշվեց «Երեխաների իրավունքների մասին» կոնվ...
Շվեդիայի դեսպանը ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովում
ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը նոյեմբերի 20-ին ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Շվեդիայի Թագավորության դեսպան Լանս Գունաբ Ադենին: Հանդիպմանը ներկա էր Շվեդիայում Հայաստանի դեսպան Արա Այվազյանը:Ողջունելով հյուրին խորհրդարանում, տիկին Զոհրաբյանը կարեւո...

Председатель НС РА О.Абраамян принял членов “группы Аго” СЕ
20 ноября Председатель НС Овик Абраамян принял членов Мониторинговой комиссии Комитета министров Совета Европы (СЕ) – “группы Аго”, во главе с постоянным представителем Румынии в СЕ, послом Стелианом Стояном.
Приветствуя гостей, Председатель НС РА представил "группе Аго" поствыборные развития 2008 года и действия, предпринятые для преодоления трагических последствий событий 1-2 марта. Детально обсудив развития последних полутора лет, стороны зафиксировали в этой сфере серьезные сдвиги. Собеседники также согласились, что для дальнейшего прогресса необходимо стимулировать работу по восстановлению доверия общества к государственным институтам и достижению общественного согласия.
В ходе встречи стороны обратились также к нормализации армяно-турецких отношений без предусловий.
Председатель НС РА Овик Абраамян принял министра иностранных дел Литвы
20 ноября Председатель НС РА Овик Абраамян принял    министра иностранных дел Литвы Вигаудаса Ушацкаса, находящегося в Ереване с официальным визитом. Приветствуя возглавляемую министром делегацию, г-н Абраамян выразил надежду, что данный визит послужит очередным стимулом к развитию и укре...
20 ноября в парламенте при участии руководства  и депутатов НС, министра культуры, директора Армянского офиса Детского фонда ООН (UNICEF), представителей международных и общественных организаций и других гостей отмечалось 20-летие Конвенции “О правах ребенка”. Конвенция два десятилетия назад б...
Посол Швеции в постоянной комиссии НС РА
20 ноября председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции Наира Зограбян приняла Посла Королевства Швеции в РА Ганса Гуннаба Адена. На встрече присутствовал Посол Армении в Швеции Ара Айвазян. Приветствуя гостя в парламенте, г-жа Зограбян подчеркнула важность отношений и дальн...