2006թ. հոկտեմբերի 13-ին, ժամը 12-ին կգումարվի ԱԺ արտահերթ նիստ
ՀՀ գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանը միջնորդագիր է ներկայացրել ՀՀ ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանին`  ԱԺ պատգամավոր Հակոբ Ռաֆիկի Հակոբյանին որպես մեղադրյալ ներգրավելու համար համաձայնություն ստանալու նպատակով:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանը ստորագրել է որոշում, ըստ որի` ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն`  ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ 2006 թ. հոկտեմբերի 13-ին, ժամը 12-ին կգումարվի Աժ արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով. այն է` «ԱԺ պատգամավոր Հակոբ Ռաֆիկի Հակոբյանին որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասին» ՀՀ գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանի միջնորդագրին համաձայնություն տալու մասին:

Special Session of the National Assembly to Be Convened at 12:00 on October 13, 2006
Mr. Aghvan Hovsepyan, Prosecutor General of the Republic of Armenia, submitted a motion to Mr. Tigran Torosyan, President of the National Assembly of the Republic of Armenia on obtaining his consent for the MP Hakob Rafik Hakobyan to be involved as an accused.
Mr. Torosyan signed a decision, by which, according to Article 70 of RA Constitution, on the initiative of the Government of the Republic of Armenia at 12:00 on October 13 a special session of the National Assembly will be convened by the initiator’s defined agenda: on giving consent to the motion of Aghvan Hovsepyan, Prosecutor General of the Republic of Armenia for the MP Hakob Rafik Hakobyan to be involved as an accused.