2006թ. հոկտեմբերի 13-ին, ժամը 12-ին կգումարվի ԱԺ արտահերթ նիստ
ՀՀ գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանը միջնորդագիր է ներկայացրել ՀՀ ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանին`  ԱԺ պատգամավոր Հակոբ Ռաֆիկի Հակոբյանին որպես մեղադրյալ ներգրավելու համար համաձայնություն ստանալու նպատակով:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանը ստորագրել է որոշում, ըստ որի` ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն`  ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ 2006 թ. հոկտեմբերի 13-ին, ժամը 12-ին կգումարվի Աժ արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով. այն է` «ԱԺ պատգամավոր Հակոբ Ռաֆիկի Հակոբյանին որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասին» ՀՀ գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանի միջնորդագրին համաձայնություն տալու մասին:

13 октября 2006 г., в 12 часов, будет созвано внеочередное заседание НС
Генеральный прокурор РА Агван Овсепян представил Председателю НС РА Тиграну Торосяну ходатайство с целью получения согласия на привлечение  депутата НС Акопа Рафиковича Акопяна в качестве обвиняемого.
Председатель НС РА Тигран Торосян подписал решение, по которому, согласно 70-й статье Конституции РА, 13 октября 2006 г., в 12 часов,   будет созвано инициированное Правительством РА внеочередное заседание НС – по   повестке дня, определенной инициатором, а именно: о получения согласия на ходатайство Генерального прокурора Агвана Овсепяна “О привлечении  депутата НС Акопа Рафиковича Акопяна в качестве обвиняемого”.