Մեզ միավորողը հայրենիքն է, հայոց լեզուն, պետականությունը, կրոնը, որոնց առանցքում Հայաստանի Հանրապետությունն է. Հակոբ Արշակյանը ողջունել է Ազգային երիտասարդական համաժողովի մասնակիցներին
Օգոստոսի 1-ից Երեւանում մեկնարկել է Ազգային երիտասարդական եռօրյա համաժողովը, որի նպատակն է համախմբել Հայաստանի, Սփյուռքի եւ Լեռնային Ղարաբաղի երիտասարդներին՝ մասնակցելու Հայաստանի զարգացման գործընթացներին: Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի նախաձեռնությամբ համաժողովի շրջանակում շուրջ 51 երկրներից Հայաստան են ժամանել 18-35 տարեկան ավելի քան 600 երիտասարդներ: Համաժողովը հայ երիտասարդներին թույլ կտա բացահայտել ընդհանուր առաջնահերթությունները, ինչպես նաեւ միասին աշխատել Հայաստան-Սփյուռք երիտասարդական համագործակցության ճանապարհային քարտեզի մշակման ուղղությամբ:
«Երիտասարդների կողմից՝ երիտասարդների համար» կարգախոսը կրող Ազգային երիտասարդական համաժողովի մասնակիցներին ողջունել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը:
«Մեզ միավորողը հայրենիքն է, հայոց լեզուն, պետականությունը, կրոնը, որոնց առանցքում Հայաստանի Հանրապետությունն է»,- ասել է Հակոբ Արշակյանը՝ համոզմունք հայտնելով, որ եռօրյա քննարկումներն ու միջոցառումներն արդյունավետ կլինեն: Անդրադառնալով ծառացած մարտահրավերներին՝ ԱԺ նախագահի տեղակալը նշել է, որ մարտահրավերներ միշտ եղել են եւ կլինեն, սակայն առավել կարեւոր է այն, թե ինչպես ենք արձագանքում դրանց: «Ես ցանկանում եմ, որ մենք մեծ պատասխանատվությամբ եւ հոգատարությամբ վերաբերվենք այդ մարտահրավերները հաղթահարելուն: Համոզված եմ, որ ունեցել եք հնարավորություն այցելել մարզեր եւ ծանոթանալ մեր երկրի առավելություններին, հաջողություններին, հնարավորություններին, խնդիրներին: Միայն հոգատարությամբ, ջանասիրությամբ եւ անհատական ջանքերով է հնարավոր, առկա բոլոր հնարավորություններն օգտագործելով, խնդիրները հասցնել հանգուցալուծման: Ցանկանում եմ կոչ անել մեր հարյուրավոր երիտասարդներին, որոնք այցելել են Հայաստան, գտնել այն հնարավորությունը, տեղը, որտեղ կարելի է ներդնել ձեր անհատական ջանքը  եւ պլանավորել դրա իրականացումը»,- ասել է Հակոբ Արշակյանը՝ ուժ, եռանդ եւ կամք մաղթելով բոլորին սիրելի հայրենիքի շենացման գործում:
Համաժողովի մասնակիցներին ողջունել են նաեւ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը, ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը:
Առաջիկա երեք օրերի ընթացքում նախատեսվում են պանելային, կլոր-սեղան ձեւաչափով ոլորտային քննարկումներ, TEDx ոճի զրույցներ, շնորհանդեսներ, որոնց կմասակցեն պատգամավորներ:
01.08.2023
2020 թ. սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված ռազմական գործողությունների հանգամանքների ուսումնասիրման նպատակով ստեղծված ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի նիստին մասնակցել է ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանը
Օգոստոսի 1-ին տեղի է ունեցել 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված ռազմական գործողությունների հանգամանքների ուսումնասիրման նպատակով ստեղծված ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի նիստը: Հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը հայտնել է, որ նիստին հրավիրված է ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանը: Անդր...
ՀՀ ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի նիստ. ուղիղ հեռարձակում
2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված ռազմական գործողությունների հանգամանքների ուսումնասիրման նպատակով ստեղծված ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակումը:...

Hakob Arshakyan welcomes participants of Armenian National Youth Forum: What unites us is homeland, Armenian language, statehood, religion, at heart of which is Republic of Armenia
On August 1, the three-day Armenian National Youth Forum started in Yerevan, the purpose of which is to bring together the youth of Armenia, the Diaspora and Nagorno-Karabakh to take part in the development processes of Armenia. More than 600 young people aged 18-35 from around 51 countries arrived in Armenia within the framework of the conference initiated by the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs. The conference will allow Armenian youth to identify common priorities, as well as work together in the direction of developing a road map for Armenia-Diaspora youth cooperation.
The Vice President of the RA National Assembly Hakob Arshakyan welcomed the participants of the Armenian National Youth Forum with the slogan ‘By the Youth, For the Youth.’
“What unites us is the homeland, the Armenian language, statehood, religion, at the heart of which is the Republic of Armenia,” Hakob Arshakyan said expressing conviction that the three-day discussions and events will be effective. Touching upon the challenges faced, the NA Vice President noted that there had always been and would be challenges, but the most important thing is how we react to them. “I want us to treat these challenges with great responsibility and care. I am sure that you had the opportunity to visit the regions and get acquainted with the advantages, successes, opportunities and problems of our country. Only with care, diligence and individual efforts, it is possible to bring the problems to a conclusion, using all available opportunities. I would like to call on our hundreds of young people who have visited Armenia to find the opportunity, the place where they can invest their individual effort and plan its implementation,” Hakob Arshakyan mentioned, wishing everyone strength, energy and will in building their beloved homeland.
The Deputy Prime Minister Tigran Khachatryan, the RA High Commissioner for Diaspora Affairs Zareh Sinanyan also welcomed the participants of the conference.
Over the next three days, panel, round-table discussions, TEDx-style talks, presentations, which will be attended by the MPs, are planned.
01.08.2023
RA Former Minister of Defense David Tonoyan takes part in the sitting of the NA Inquiry Committee for Studying the Circumstances of the Hostilities Unleashed on September 27, 2020
On August 1, the sitting of the NA Inquiry Committee for Studying the Circumstances of the Hostilities Unleashed on September 27, 2020 took place.The Committee Chair Andranik Kocharyan informed that David Tonoyan expressed wish before submitting his mediation to the court the issue to be discussed i...