Հայաստանի համար Իրանը եղել եւ մնում է առանձնահատուկ գործընկեր, որը նպաստում է տարածաշրջանում խաղաղության հաստատմանը. Ալեն Սիմոնյան
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիին: ՀՀ ԱԺ նախագահը շնորհավորել է դեսպանին առաքելության ստանձնման առթիվ՝ մաղթելով արդյունավետ գործունեություն: Այնուհետեւ Ալեն Սիմոնյանը ցավակցություն է հայտնել նախօրեի...
Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի նորանշանակ դեսպանին
Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանն օգոստոսի 15-ին ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյիին: Ողջունելով դեսպանին խորհրդարանում` Ռուբեն Ռուբինյանն արժեւորել է հայ-ֆրանսիական համագործակցությունը, ընդգծել երկկողմ հարաբերությունների առանձնաշորհյալ...
Ալեն Սիմոնյանն Անդրեա Վիկտորինին պարգեւատրել է ՀՀ ԱԺ Պատվո մեդալով
Հայաստանի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն օգոստոսի 15-ին ընդունել է մեր հանրապետությունում դիվանագիտական առաքելությունն ավարտող Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Անդրեա Վիկտորինին: Ալեն Սիմոնյանը երախտագիտություն է հայտնել Եվրոպական միության հետ հարաբերությունների ամրապնդման ու ...

Alen Simonyan: Iran has been and remains a special partner for Armenia that contributes to establishment of peace in region
The RA NA President Alen Simonyan received the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran to Armenia Mehdi Sobhani.The RA NA President congratulated the Ambassador on the assumption of the mission, wishing him a productive activity.Then Alen Simonyan...
15.08.2023
Ruben Rubinyan receives newly appointed Ambassador of France to Armenia
On August 15, the Vice President of the National Assembly Ruben Rubinyan received the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of France to Armenia Olivier Decottignies.Welcoming the Ambassador in Parliament, Ruben Rubinyan valued the Armenian-French cooperation, underscored the ...
Alen Simonyan awards Andrea Wiktorin with Medal of Honor of RA NA
On August 15, the NA President of the Republic of Armenia Alen Simonyan received the Head of the Delegation of the European Union to Armenia, Ambassador Andrea Wiktorin, who is completing her diplomatic mission in our republic.Alen Simonyan expressed his gratitude for the strengthening and deepening...