ՀՀ Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Տաթեւիկ Գասպարյանը նոյեմբերի 12-ին այցելել է Արտաշատ խոշորացված համայնք՝ հանդիպելու մշակութային դպրոցների հիմնախնդիրներով հետաքրքրված բնակիչներին: Հանդիպումը տեղի է ունեցել Արտաշատ քաղաքի Ամո Խարազյանի անվան դրամատիկական թատրոնում:
Պատգամավորի հետ հանդիպմանը ներկա են եղել արվեստի եւ երաժշտական ինը դպրոցների տնօրեններ, ուսուցիչներ, ծնողներ, աշակերտներ, Արտաշատի համայնքապետարանի ներկայացուցիչներ:
Տաթեւիկ Գասպարյանը խմբային աշխատանքների, ինտերակտիվ հարցուպատասխանի ձեւաչափով է վարել հանդիպումը, պատասխանել բնակիչներին հուզող տարաբնույթ հարցերի: Քննարկվել են համայնքում առկա արվեստի եւ երաժշտական դպրոցների հիմնախնդիրները: Պատգամավորը խոստացել է նպաստել խնդիրների լուծմանը, հաճախակի կազմակերպել նմանատիպ հանդիպումներ:
Հանդիպման վերջում Արեւշատ բնակավայրը ներկայացրել է իր լավագույն փորձառությունն այս ոլորտում՝ «Արի գյուղ, գյուղում կյանք կա» նախաձեռնությամբ:
Այցի կազմակերպչական հարցերում պատգամավորին աջակցել է Ազգային ժողովրդավարության ինստիտուտը (NDI):
ԵԱՀԿ ԽՎ երիտասարդ պատվիրակները նոյեմբերի 12-ին ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամներ Հռիփսիմե Գրիգորյանի, Սարգիս Խանդանյանի եւ Մարիա Կարապետյանի ուղեկցությամբ այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Պատվիրակության անդամները ծաղիկներ են դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը ...

On November 12, the deputy of the Civil Contract Faction of the RA National Assembly Tatevik Gasparyan visited the enlarged Artashat community to meet the residents interested in the problems of cultural schools. The meeting was held in the Amo Kharazian Drama Theatre in Artashat.
Principals, teachers, parents, students of nine art and music schools, representatives of Artashat municipality were present at the meeting with the MP.
Tatevik Gasparyan led the meeting in the format of group work, interactive Q&A, and answered various questions of the residents. The problems of art and music schools in the community were discussed. The deputy promised to contribute to the solution of the problems, to organize similar meetings frequently.
At the end of the meeting, Arevshat settlement presented its best experience in this field with the Come to village, Life is here initiative.
The National Democracy Institute (NDI) supported the deputy in the organizational issues of the visit.
On November 12, the OSCE PA young delegates accompanied by the members of the NA Standing Committee on Foreign Relations Hripsime Grigoryan, Sargis Khandanyan, Maria Karapetyan visited Tsitsernakaberd Memorial Complex.The members of the delegation laid flowers at the Eternal Fire perpetuating the me...